Vai iespējams ietaupīt parkreditējot aizdevumu?

Jā, ir! Un ir iespējams ietaupīt ne tikai naudu, bet arī laiku. Šajā rakstā īsi apskatīsim, kā ietaupīt, pākreditējot aizdevumu bankā vai pie nebanku kredītdevēja.

Kas ir pārkreditācija?

?

Pārkreditācija ir aizdevuma “pārvešana” pie cita aizdevēja. Piemēram, ja jums ir kredīts “A” bankā, jūs varat to pārnest uz “B”, kura atmaksās jūsu kredītu “A” bankā, savukārt jūs tiksiet pie kredīta ar labākiem nosacījumiem bankā “B”. Tas ir iespējams, jo kredītu ir iespējams atmaksāt bez maksas pirms termiņa, nemaksājot procentus. Tāpat pārkreditācija jeb kredītu apvienošana ir iespējama, ja jums ir vairāki mazi kredīti pie vairākiem aizdevējiem.

Kādos gadījumos izvēlēties pārkreditāciju?

Piemēram, ekonomiskās krīzes laikā ņemtie kredīti nereti ir ar milzīgām – salīdzinot ar pašreizējo laiku – procentu likmēm, it sevišķi ja tie ņemti ar fiksētu procentu likmi. Tas nozīmē, ka milzīgas summas tiek samaksātas procentu maksājumos. Taču pārkreditējot var samazināt procentu maksājumus. Tāpat pārkreditēt vai apvienot kredītus var tad, kad ir vairāki kredīti pie dažādiem aizdevējiem. To izsekošana var būt diezgan laikietilpīga, turklāt

Kā pārkreditēties?

Ja jums ir vairāki aizdevumi pie pakalpojumu sniedzējiem (kredītdevējiem), kas ir Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas biedri, tad šīs asociācijas mājaslapā varat uzzināt par iespējām kredītus apvienot. Tāpat kredītus apvienot iespējams uz savu roku – piemēram, ja jums ir vairāki kredīti pie nebanku kredītdevējiem, paņemiet vienu patēriņa kredītu bankā un ar to atmaksājiet pārējos kredītus, turpinot atmaksāt tikai patēriņa kredītu.

Savukārt hipotekārā vai citu kredītu – piemēram, studiju kredīta – gadījumā, jums par pārkreditāciju jāinteresējas pie konkurējošām bankas, kuras bez maksas piedāvās jums likmi par pārkreditēšanos. Jāņem vērā, ka mazāki kredīta procenti ne vienmēr nozīmēs mazākas izmaksas, jo pārkreditēšanās gadījumā būs jāmaksā liela daļa to nodevu, kuras maksājāt, pirmoreiz paņemot kredītu – t.sk. par līguma noslēgšanu, iespējams, jāveic īpašuma atkārtota vērtēšana, utt.

Vārdu sakot – ķēpa nav maza, un jāskatās ne tikai uz procentu likmju atšķirību starp jauno un veco aizdevumu, bet arī nodevām, lai esat drošs, ka, pārejot pie jauna kredītdevēja, jūs ietaupāt, nevis zaudējat naudu – un, galu galā, nevajag aizmirst arī par to, ka tā var būt laikietilpīga procedūra.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *