Vai ātrie kredīti var būt noderīgi, uzsākot patstāvīgu dzīvi?

Jaunais mācību gads nes topošajiem un esošajiem studentiem ne tikai patīkamu satraukumu, bet arī ikdienas raizes. Kur izdevīgi īrēt dzīvokli vai istabu, kā apmaksāt studijas un iegādāties nepieciešamos mācību materiālus, nevēršoties pēc palīdzības pie vecākiem? Pirmie patstāvīgie soļi finanšu pasaulē mēdz būt sarežģīti, tāpēc ikvienam studentam budžeta plānošanai ir īpaša nozīme. Ja naudas tomēr pietrūkst, var apsvērt iespēju pieteikties aizdevumam. Ātrie kredīti var noderēt steidzamās situācijās, kad nekavējoties jāveic svarīgs maksājums vai jāiegādājas ikdienā nepieciešama prece. Nebanku kredīti ir pieejami arī jauniešiem, taču, lai aizņemšanās būtu izdevīga, jāzina visi nosacījumi.

Trīs situācijas, kad aizdevums ir pamatots

ZUZ

Mājokļa īrēšana un studijas ir ikviena studenta prioritātes, tāpēc ātrie kredīti parasti tiek izmantoti, lai apmaksātu komunālos maksājumus un veiktu mācību iemaksas. Nebanku aizdevumi nebūs piemēroti izklaidei un atpūtai, jo kredīts nozīmē papildu izmaksas tuvākajā nākotnē.

Aizņemies tikai pamatotā situācijā, kad nepieciešams:

  • veikt drošības naudas iemaksu par istabu vai dzīvokli, mainot dzīvesvietu;
  • iegādāties mācību materiālus, kas nav pieejami bibliotēkā;
  • apmaksāt studijas līgumā noteiktajā laikā.

Izvērtēt aizdevuma pamatotību ir vienkārši – padomā, vai bez papildu summas situācija pasliktināsies. Piesakies kredītam tad, ja tas palīdzēs izvairīties no sarežģījumiem un zini, ka varēsi to atmaksāt laikus.

Ātrie kredīti no 18 vai 21 gadu vecuma

Aizdevums internetā ir privāto kredīkompāniju pakalpojums, kas ir pieejams bez galvojuma, ķīlas un dokumentu iesniegšanas. Daži jaunieši jau 18 gados strādā un ir finansiāli neatkarīgi no ģimenes, citi saņem vecāku finansiālu atbalstu līdz studiju beigšanai, tāpēc svarīgākais kritērijs ir nevis vecums, bet tava spēja laikus atmaksāt aizdevuma summu.

Lai veiktu visas iemaksas laicīgi, tev būs nepieciešams:
  • iepazīties ar aizdevēja noteikto atmaksas kārtību. Dažas kredītkompānijas pieņem maksājumus visa mēneša garumā, citas nosaka konkrētu datumu līdz kuram maksājumam jābūt pārskaitītam;
  • norēķināties ar kredītkompāniju pēc iespējas ātrāk. Vislabāk pārskaitīt atmaksas summu uzreiz pēc algas vai stipendijas saņemšanas un uzsākt jaunu mēnesi bez parādiem;
  • atlikt nelielas summas ik nedēļu, ietaupot uz ikdienas tēriņiem, ja nevari atļauties uzreiz šķirties no lielas naudas summas. Kredīta atmaksai ir prioritāra nozīme, tāpēc parūpējies par parādsaistību segšanu.

Gan ātrie kredīti, gan citi aizdevumi tiek piešķirti cilvēkiem ar labu kredītvēsturi, tāpēc vienmēr ievēro aizdevuma termiņu. Ja tomēr rodas grūtības ar kredīta atmaksu, nekādā gadījumā nepiesakies jaunam aizdevumam! Tā vietā konsultējies ar aizdevēju un mēģini kopā ar ģimeni rast labāku izeju no situācijas.

Meklējot izdevīgu aizdevumu, rūpīgi iepazīsties ar kredīta līguma nosacījumiem un izvēlies godīgu aizdevēju. Piesakies kredītam tad, kad tas patiešām ir nepieciešams un vienmēr samēro aizdevuma summu ar saviem ienākumiem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *