Preču pirkšana vairumā

Runājot par preču pirkšanu individuālos apmēros, var runāt par maziem un lieliem ietaupījumiem. Pavisam iespējams, ka daudzi atsakās saprast, ka patiesi ir iespējams ietaupīt, ja apzināti tiek pirktas vairākas vienādas preces. Taču, ja to dara ar saprātu, tas tik tiešām ir viens no veidiem, kā iespējams ietaupīt gan ilgtermiņā, gan īstermiņā.

Kā tas darbojas realitātē?

Tā kā cilvēki nereti mēdz izmantot šo paņēmienu nesaprātīgi, tad tieši ar šo taktiku tiek izstrādāta liela daļu preču akciju. Tās mums visiem ir labi pazīstamas, piemēram, pērc divas, bet trešo saņem par brīvu, vai pērc desmit, bet vienpadsmito saņem ar 80% atlaidi un tā tālāk. Uz šo situāciju var raudzīties divējādi – no tirgotāju viedokļa skatoties, šāda veida akcijas veicina lielāku preču noietu, kas nav mazsvarīgi. Taču, no patērētāju viedokļa skatoties, šāda veida vairumtirdzniecības akcijas, kas piedāvā vairākas preces par it kā mazāku cenu, var gan palīdzēt ietaupīt, gan arī pārmērīgi šķiesties.

Kad varu būt drošs, ka pirkt preci vairumā nāks man par labu?

Situācijas ir dažādas, bet shēma ir viena. Piemēram, ja konkrētā prece uz šāda veida akciju ir jums jau zināma un regulāri tiek pirkta arī atsevišķi ikdienas gaitās (piemēram, maize, tualetes papīrs, medikamenti, šampūns utt.), tad varat būt drošs, ka šī akcija viennozīmīgi ļaus jums ietaupīt līdzekļus, lieki nepārmaksājot.

Taču ir arī otrs gadījums – ja nu tomēr šī konkrētā prece, kas atrodas šāda veida akcijā, jums nav zināma vai arī ir ne pārāk iecienīta, vai arī ikdienā tiek pirkta pavisam, pavisam reti, tad šī akcija jums nenoderēs.

Kāpēc tas var nenostrādāt?

Tas tāpēc, ka, visticamāk, pirkšana liks jums tikai lieki patērēties – sanāk, ka pēc visiem nosacījumiem faktiski jūs būsit pircis akcijas preci tikai tādēļ, ka tā ir iekļauta šajā akcijā. Rodas situācija, kad parādās šaubas, vai jums tik tiešām būtu nepieciešama šajā gadījumā. Ja tomēr pirksiet nevajadzīgo preci, tad pavisam noteikti šādā situācijā var gadīties, ka šīs iepirktās preces netiek izlietotas. Var sanākt arī tā, ka vairuma dēļ nepaspējat to izlietot noteiktajā termiņā (ja tāds ir) un tā sabojājas, tādējādi radot nevis ietaupījumu, bet pat zaudējumus, kas var krietni vien atspēlēties jūsu maciņam.

Kā pārliecināties, ka pirkt vairāk ir izdevīgi?

Kad redzat kārtējo šāda veida akciju, tad ziniet, ka šajā gadījumā nav runa tikai par precēm šāda veida akcijā, bet arī par preču tilpuma, svara vai gabala cenu. Kaut gan ir arī gabalpreces, pārsvarā visām precēm ir konkrēts svars vai tilpums, kuriem tiek noteikta cena (pārtikas produkti, sadzīves ķīmija utt.).Taču lielveikalu triks slēpjas tajā, ka uz cenu zīmēm vienmēr tiek norādīta gabala cena. Protams, izņemot augļus un dārzeņus, kuriem vairākumā gadījumu tiek noteikta kilograma cena ar retiem izņēmumiem.

Iedomājieties šādu situāciju – jūsu iemīļotā veikala plauktā stāv divu ražotāju piena produkti, un vienam ir lētāka cena nekā otram, kas ir pircējam vilinoši. Ja esat tāds kā vairums sabiedrības, tad visticamāk, ka jūs ņemsiet šķietami lētāko piena produktu. Bet – pirms tik tiešām nolemjat to pirkt, salīdziniet abu produktu litra cenas. Tās  parasti ir norādītas cenu zīmes stūrī.

Kopumā – iepērcieties apdomīgi, vairumā pērkot tikai noderīgas preces, kuras jūs iegādātos tik un tā. Veiksmīgu nākamo iepirkšanos!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *