Pirkt dzīvokli kredītā

Hipotekārais kredīts

Dzīvokļa iegāde šobrīd ir aktuāls jautājums vairākiem Latvijas iedzīvotājiem, taču ne visiem izdevies izveidot pietiekoši lielus iekrājumus, lai šo ieceri īstenotu. Viens no veidiem, kā tikt pie sava mājokļa ir dzīvokļa iegāde kredītā. Pēckrīzes periodā nopirkt dzīvokli kredītā šķita nereāli, jo bankas vairs kredītus neizsniedza un nebanku aizdevēju piedāvājumi bija ļoti dārgi, taču pēdējo gadu laikā situācija ir uzlabojusies. Kredītus nekustamā īpašuma iegādei iespējams saņemt gan pie banku, gan nebanku aizdevējiem, turklāt aizdevumu procentu likmes un nosacījumi, kļuvuši krietni vien demokrātiskāki.

Pērkot dzīvokli kredītā, liela nozīme ir ne vien dzīvokļa, bet arī pareizā aizdevēja izvēlei. Tā kā hipotekārais kredīts, lielākajā daļā gadījumu, ir ilgtermiņa aizdevums un kredītsaistības tiek noslēgtas uz vairākiem gadiem, uzmanība būtu jāpievērš arī lietām, kas citu aizdevumu gadījumā tiktu uzskatītas par sīkumiem.

Izvēloties aizdevēju hipotekārā kredīta noformēšanai, ņemiet vērā:

  • Aizdevēja piedāvātās procentu likmes konkrētajam aizdevuma atmaksas termiņam. Tieši Jums piedāvāto aizdevumu procentu uzzināsiet vien tad, kad būsiet pieteicies kredītam un saņēmis, Jums individuāli izstrādātu aizdevuma piedāvājumu, taču aptuveno procentu likmes lielumu iespējams uzzināt jau iepriekš apskatot aizdevēja vispārināto piedāvājumu. Ilgtermiņa aizdevumiem ievērojamu ietaupījumu spēj sniegt par 1 procentu zemāka aizdevumu procentu maksa.
  • Papildizmaksas par administratīvajiem pakalpojumiem. Daļa aizdevēju izdevumus, kas rodas par nekustamā īpašuma vērtēšanu, notāra pakalpojumiem un citiem administratīvajiem pakalpojumiem, kas saistīti ar kredīta noformēšanu jau ierēķina aizdevumu procentu maksā, taču daļa vēlas, lai klients šos izdevumus sedz no saviem privātajiem līdzekļiem aizdevuma noformēšanas gaitā, tāpēc ir ļoti svarīgi noskaidrot šo izdevumu apjomu un maksāšanas gaitu.
  • Pirmās iemaksas nepieciešamību un apjomu. Gandrīz visi hipotekāro kredītu izsniedzēju, pieprasa pirmo iemaksu jeb izsniedz aizdevumu 70 – 90% apmērā no nekustamā īpašuma cenas gaidot, ka atlikušo dzīvokļa vērtības daļu segs dzīvokļa pircējs pats, no saviem privātajiem līdzekļiem. Atkarībā no izsniegtā aizdevuma apjoma mainās, privāto līdzekļu lielums, kas nepieciešams dzīvokļa iegādei. Piemēram, Swedbank, kā jaunumu šobrīd pozicionē kredītus bez pirmās iemaksas, ja to apjoms nepārsniedz 12 000 eiro.
  • Aizdevēja piedāvāto klientu servisu. Ilgstošu kredītsaistību gadījumā, ir svarīgi, lai aizdevējs vienmēr būtu ērti sasniedzams, un dažādu jautājumu vai problēmu gadījumā, ar to būtu iespējams sazināties un meklēt kopīgus risinājumus. Zinoši un patiesi ieinteresēti finanšu speciālisti, būs kā palīgs un drošības spilvens, gadījumā, ja kredītsaistību laikā radīs finansiāls grūtības vai citas ar finansēm saistītas problēmas, kas varētu sarežģīt maksājumu veikšanu.

Nepieciešamības gadījumā, hipotekāro kredītu izsniedzēji piedāvā finanšu konsultācijas, kuru laikā iespējams apspriestus visus ar Jūsu finansēm un potenciālo aizdevumu saistošos jautājumus, tāpat informāciju par aizdevumu veidiem un dzīvokļa pirkšanu kredītā, atradīsiet konkrētā aizdevēja mājas lapā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *