Patēriņa kredīts

Patēriņa kredīts ir Latvijai samērā jauns īstermiņa kredīta veids. To izmantojot varat aizņemties noteiktu summu, kuru varat tērēt pēc saviem ieskatiem – kādam pirkumam, ceļojumam, studiju maksas segšanai, u.t.t. Šajā rakstā apskatīsim biežāk sastopamās kreditoru prasības patēriņa kredīta noformēšanai, kā arī mēģināsim dot padomus, kā iegūt vairāk (un zaudēt mazāk), kad noformējat patēriņa kredītu.

Patēriņa kredīti

Ko der zināt, kad vēlaties paņemt patēriņa kredītu?

Pirmkārt, ietaupīt, kad noformējat patēriņa kredītu, varat vienkārši salīdzinot piedāvājumus. To var viegli izdarīt kredīta devēju mājas lapās, bet ņemiet vērā, ka ne visur ir caurskatāmas procentu likmes un dažreiz tās sniedz tikai pēc tam, kad novērtē jūsu iespējas kredītu atdot, u.t.t. Tā kā patēriņa kredīta procentu maksājumi un maksimālā aizņēmuma summa ir atkarīga no jūsu mēneša ienākumiem, ja jums ir mazāki ikmēneša ienākumi, iespējams, izdevīgāk ir ņemt kredītu ar fiksētu procentu likmi, bet ja ienākumi ir lielāki, tad bankām jūs esat “mīļāks”, tātad aizdot jums ir drošāk un līdz ar to arī procentu likme samazinās.

Otrkārt, vienmēr izpētiet kredīta noformēšanas maksas. Šķiet jau, ka tā piecu eiro atšķirība noformēšanas cenā nav svarīga, ja pie otra kredītdevēja ir mazāki procenti, taču ne vienmēr noformēšanas maksas ir tās, kas rodamas dokumentos. Bez tam, iespējamas arī papildus maksas, kas saistās ar konta izveidošanu pie aizdevēja, ja vēl neesat izmantojis pakalpojumus pie tā. Un šādas izmaksas ne vienmēr ir tik mazas.

Visbeidzot, ņemiet vērā to, ka ir dažādi kredīta nomaksas veidi. Maksājums var būt dilstošs vai vienots; pirmajā gadījumā atmaksātie procenti būs mazāki, bet pirmie maksājumi būs lielāki – tātad jūs katru mēnesi maksāsit aizvien mazāk. Turpretim vienotais maksājumu veids atļauj brīvāk un paredzamāk plānot savu budžetu, jo mēneša maksājums nemainās, taču šajā gadījumā procentu maksājumos samaksāsit vairāk.

Kas vajadzīgs, lai noformētu patēriņa kredītu?

●             Stabili un regulāri ienākumi;

●             Laba kredītvēsture vai vismaz dati par to;

●             Lielākā daļa aizdevēju aizdod tikai sākot no 21 gada vecuma;

●             Vajadzīga pase;

●             Dati par jūsu ienākumiem vismaz pēdējos 3 mēnešos;

Kopsavilkums

Patēriņa kredīts ir labs risinājums, ja vēlaties veikt kādu pirkumu, par kuru nebūs žēl kādu laiku ierobežot savas finanses. Procentu likmes, izvēloties patēriņa kredītu ir lielākas, nekā gandrīz visiem ilgtermiņa aizdevumiem, taču tās nav astronomiskas, un lielākoties ir pat izdevīgas, ja ņem vērā, ka tas ir īstermiņa aizdevums. Ja aizņemsities atbildīgi, izmantojot patēriņa kredītu būsit tikai ieguvējs. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *