Pakāpeniska ātro kredītu atmaksa

Pēdējā laikā ātro kredītu nozare ir sarosījusies – iespējams, gaidāmo likuma grozījumu dēļ iespējams, ka tādēļ, lai kredītdevēji spodrinātu savu imidžu. Jebkurā gadījumā, dažas no izmaiņām jau tagad skar klientus. Viena no tām ir iespēja pakāpeniski samaksāt parādus, kas sakrājušies pie vairākiem kredītdevējiem.

Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācija 2013. gada 25. martā ir apstiprinājusi noteikumus, kas atvieglos kredītu atmaksu tiem klientiem, kas paņēmuši ātro kredītu no vairākiem nebanku kredītdevējiem vienlaicīgi. Iespēja izmantot asociāciju kā vidutāju ir tikai to kredītdevēju klientiem, kuru aizdevēji iesaistījušies asociācijā.

Kā tas notiek?

Lai pieteiktos pakāpeniskai ātro kredītu atmaksai, jums jāaizpilda pakāpeniskas parādu nomaksas iesniegums – būs vajadzīga arī pases kopija un līgumu numuri pie kredītdevējiem. Šajā lapā ir paskaidrots, kā un kādā kārtībā jāaizpilda iesniegums. Iesniegumā varat ierakstīt summu, kādu varat ik mēnesi atvēlēt kredītu nosegšanai, taču atcerieties, ka asociācija – nevis jūs – lems par to, kādam jābūt ikmēneša maksājumam un kopējam termiņam. Kad būsit veicis iesniegumu, asociācija sagatavos atmaksas grafika piedāvājumu.

Kad jūs vienojaties par atmaksas grafiku un parakstāt dokumentu, kas apliecina, ka katru mēnesi līdz termiņa beigām samaksāsit noteiktu summu, asociācija sagatavo īpašu kontu, uz kuru katru mēnesi skaitāt līdzekļus, un no kura asociācija sadala kredītdevējiem maksājumus. Šādi jūs norēķināties par visiem saviem parādiem vienuviet.


 

2016. gada 13. janvāris. Nebanku kredītdevēju asociācijai jauns nosaukums “Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija” Kontakti: Tālrunis: +371 67398277, Vaļņu iela 5/1, 2.stāvs, Rīga, LV-1050, Latvija.


 

Kam tas ir izdevīgi?

Ikvienam ar parādiem pie vairākiem kredītdevējiem, kuri ir Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijas (LNKA) biedri. Acīmredzot, ja LNKA ir sagatavojusi šādu piedāvājumu, tad tamlīdzīgām problēmām vajadzētu būt pietiekami biežām. Tas ir izdevīgi, jo šāda kārtība ļauj nokārtot visas parādsaistības vienuviet. Ja jums ir parādi pie vairākiem kredītdevējiem, tad veidot vairākus parādsaistību atmaksas grafikus, katru pie sava kredītdevēja, ir ne tikai nogurdinoši, bet, ļoti iespējams, kopā sanāk dārgāk.

Parādsaistības ir nogurdinošas un negatīvi ietekmē dzīves kvalitāti. Iesakām atbrīvoties no ātro kredītu parādiem, izmantojot šo LNKA piedāvāto iespēju, kas ļaus jums atmaksāt savus kredītu parādus ērtāk, lētāk un kvalitatīvāk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *