Notikumi saistībā ar eiro ieviešanu

Jaunas valūtas ieviešana nekad neapmierinās visus iedzīvotājus, taču jāsaka, ka Latvijā vismaz iedzīvotāju informētība ir sasniegusi patiešām plašu mērogu. Informēti tiek ne tikai TV skatītāji, interneta apmeklētāji, bet par eiro spriež un ņemas arī radio un tīri iespējams, ka arī uz ielām. Tādēļ būtu vērts izcelt nozīmīgākās iedzīvotāju informēšanas kampaņas, kas saistās ar eiro.

Informatīvas kampaņas

Galvenā informatīvā kampaņa, kas pārsvarā tiek pārraidīta Latvijas lielākajās televīzijās, ir izstrādāta Mooz! studijā. Tā sastāv no četriem informatīviem video, no kuriem pirmais iznāca septembra vidū. Pirmais video iepazīstina ar jauno eiro dizainu, otrais – ar eiro kursu un kārtību, kādā izmaksās algas un pensijas, bet trešais paskaidros notiekošo paralēlo cenu atspoguļošanā, bet pēdējais iepazīstinās iedzīvotājus ar to, kā samainīt naudu un kur uzzināt vēl ko par jauno valūtu. Jāteic, ka kampaņa izskatās ļoti profesionāli un vismaz cenšas mazināt iedzīvotāju neapmierinātību ar eiro.

Izstādes

Tāpat ar eiro ieviešanu saistās vairākas izstādes visā Latvijā, no kurām lielākā saucas “Eiro – mūsu valūta” un no sākuma tika atrādīta Rīgā, pašlaik atrodas Daugavpilī, bet no jaunā gada būs atrodama Liepājā. Tā trīs Latvijas lielākajās pilsētās interesenti varēs iepazīties ar to, kas īsti šis eiro ir, ko ziemā ēd un kādas idejas bija pamatā šai nu jau milzīgajai valūtai.

Semināri

Jāuzteic arī semināru aktivitāte – pilsētās, kurām “netika” izstādes, tomēr gan iedzīvotāji, gan uzņēmēji tiek informēti par izmaiņām, kas gaidāmas ar eiro ieviešanu. Tā novadu centros un arī mazākās pilsētās tiek noturēti semināri par eiro ieviešanas praktiskajām un idejiskajām pusēm. Tāpat jāuzteic arī gatavība, tā sakot, nedaudz līst ārā no ādas, lai nodrošinātu pēc iespējas plašāku informētību galvenajos eiro ieviešanas aspektos: Latvijas Komercbanku Asociācija 25. septembrī organizēja vairākas stundas ilgu vebināru, kurā eksperti ne tikai izklāstīja savus viedokļus saistībā ar eiro ieviešanu, bet arī ar entuziasmu atbildēja uz klausītāju jautājumiem. Īsāk sakot – eiro būs, bet iedzīvotāji, par laimi, zinās.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *