Nosedz rēķinus, pirms tie nosedz tevi!

Ir dzirdēti neskaitāmi stāsti par to, kā nenomaksāti rēķini cilvēku noved līdz finansiālam kraham. Piemēram, pāris mēnešus nenomaksāts interneta rēķins nozīmēs ne tikai atslēgtu internetu, bet arī uzsāks jaunas un visdrīzāk arī ne pārāk patīkamas attiecības ar parādu piedzinējiem. Nomaksājot rēķinus laikā, jūs ne tikai izvairaties no nepatīkamām situācijām, kas saistās ar pakalpojuma atslēgšanu, bet arī paturat savu kredītvēsturi neaptraipītu.

Ātrais kredīts: tautā populāra izvēle

Ātros kredītus vismaz vienreiz ir izmantojusi aptuveni trešā daļa Latvijas iedzīvotāju. Protams, šie dati ir relatīvi, ja ņem vērā portāla tematiku un to, ka tā apmeklētāji ir ieinteresēti uzzināt par kredītiem, tātad apdomā iespēju kredītu ņemt. Taču arī Latvijas ātro kredītu devēju asociācijas (LĀKDA) rīcībā esošie dati liecina, ka ātrais kredīts vēl joprojām ir populārs – katru mēnesi Latvijā ir aptuveni 1000 jaunu ātrā kredīta ņēmēju.

Ātrajiem kredītiem ir arī sava ēnas daļa: aptuveni 15% no šiem kredītiem netiek atdoti laikā. Vērts gan pieminēt, ka ātro kredītu pašu par sevi izmanto, lai segtu dažādas īstermiņa finansiālās problēmas, un, tā kā problēmas mēdz ievilkties pret cilvēku gribu, ir tikai dabiski, ka daļa, šajā gadījumā pat samērā augstie 15 procenti, no kredītiem netiek atgriezti, jo problēmas ievelkas.

Kāpēc izmantot ātro kredītu, lai segtu neapmaksātu rēķinu?

Kad nonākam finansiālās grūtībās, prātā parasti rodas trīs klasiski varianti: aizņemties no radiniekiem, draugiem, vai kaut ko pārdot. Pēdējā laikā tiem ir piepulcējies arī ātrais kredīts. Šim aizņēmumam attiecībā pret pirmajiem diviem variantiem ir morālas priekšrocības – aizņemoties no radiniekiem un draugiem lielākas summas, attiecības vienmēr izmainīsies uz slikto pusi, lai cik atbildīgi jūs atdotu parādus; aizņemoties no kredītu devēja, jūs ne tikai paturat savu finansiālo stāvokli privātu, bet arī nesabojājat attiecības ar citiem.

Bet attiecībā uz trešo variantu – kaut kā ieķīlāšanu -, iebildumi ir tīri materiāli, jo aizņemties ātro kredītu, vismaz pirmoreiz, var pilnīgi bez komisijas maksas, taču, ja vēlēsities savu mantu atgūt, jūs noteikti zaudēsit prāvu summu naudas.

Tātad, šo visu izsvēruši, varam droši secināt, ka aizņemties ātro kredītu ir morāli un materiāli pievilcīgāk nekā ieķīlāt mantas vai aizņemties no tuviniekiem.

Vai aizņemties ātro kredītu?

Ātrais kredīts ir pilnīgi normāla izvēle, kad esat nonākuši īstermiņa finansiālās grūtībās. Vienmēr izsveriet, vai būsit spējīgi kredītu atdot un vai jūsu sagaidāmajā naudas plūsmā nav kādu robu, jo rakstā minētajos “sliktajos” 15 procentos nonākt negribēja neviens, un arī nedomāja, ka nonāks -, taču statistika nemelo, tāpēc vienmēr esiet uzmanīgi un aizņemieties ar mēru.

One Reply to “Nosedz rēķinus, pirms tie nosedz tevi!”

  • mainās ta mainās, bet es negribētu, ka mans bērns npeort lietas, kuras ir pamats attīstībai. Nekas nespēj tā pacelt, kā zināšanas no pamatiem! Tas nav primitīvi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *