Neliels aizdevums

Atkarībā no jūsu vecuma un sociālā stāvokļa vārdu salikums “neliels aizdevums” var saistīties ar vairākām lietām – zvanu radiem vai draugiem, kredītkartes limita patērēšanu, ātro kredītu vai gājienu uz lombardu. Šajā rakstā centīsimies apskatīt vairākus veidus, kā varat tikt pie neliela aizdevuma.

Kur tikt pie neliela aizdevuma?

ZUZ ātrie kredīti

  • Draugi, radi, paziņas – draugi, radi un paziņas, it sevišķi ja viņiem esat pats izlīdzējis sāpīgā situācijā, bieži vien ir pretimnākoši naudas lietās. Pie viņiem aizdevums nemaksā neko, un lai gan varat justies spiests, atdodot parādu, to pavadīt ar vīna pudeli vai piecīti, tas nav obligāti. Mīnuss šādai pieejai, protams, ir risks sabojāt attiecības, taču tas notiks tikai tad, ja nevarēsiet parādu atdot, un ja nevarat parādu atdot, tad jums – izņemot, protams, ekstrēmus gadījumus – to nemaz nevajadzēja aizņemties.
  • Lombards – lombardā iespējams gan ieķīlāt preces, gan atkarībā no lombarda saņemt arī mazāku aizdevumu. Pluss mantu ieķīlāšanai ir tāds, ka riskējat tikai ar mantu, kurpretim īsts aizdevums jums var nākt komplektā ar soda procentiem un tādām galvassāpēm kā kredītu piedzinēji un sabojāta kredītvēsture. Mīnuss ir tāds, ka varat zaudēt mantu. Un ja vēlaties to izpirkt, jums jāsamaksā arī aizdevēja procenti.
  • Ātrie kredīti – ātrie kredīti ir populārs veids, kā aizņemties. Tas ir bezpersoniski (nav jāsazinās ar cilvēkiem, tāpēc mazāk iespēju sajusties bezpalīdzīgi), populāri, un ja aizņematies pirmoreiz, tad pie daudziem kredītdevējiem arī bez maksas. Tomēr āķis ir tāds – tā kā ātro kredītu aizņemas cilvēki bez uzkrājumiem, viņiem nav, ar ko segt kredīta maksājumu nākamajā mēnesī (tas jāatdod vienā maksājumā). Tāpēc pat no kredīta, kas tiek reklamēts kā bezprocentu kredīts, ir krietni vien jāuzmanās.
  • Banka – bankas piedāvā iespēju aizņemties mazas summas, izmantojot overdraftu vai kredītkarti. Tā kā gan viens, gan otrs ir pieejams maksātspējīgiem klientiem, lielākā problēma, aizņemoties no bankām, ir tieši aizdevumu pieejamība. Tāpat bankām ir jāatdod procentu maksājumi, kas gan ir krietni mazāki nekā pie nebanku kredītdevējiem. Savukārt pluss ir fleksibli atmaksas nosacījumi, kā arī ātrā pieejamība, ja jums jau ir aktīvs overdrafta vai kredītkartes pakalpojums.

Aizņemoties nelielu aizdevumu, iesakām kredītā ņemt tieši tik, cik jums vajag un ne vairāk. Noteikti pirms tam noskaidrojiet, vai aizdevumu varēsit adot laikā. Ja zināt, ka to nevarēsiet izdarīt, tad iesakām tomēr meklēt citus risinājumus. Noteikti neizmantojiet aizdevumus, lai segtu citus kredītus, jo jūs būtībā maksāsiet par naudu, ko maksājat par naudu. Tomēr dažkārt tos ir pieļaujams paņemt, ja jāsedz komunālie vai citi svarīgi maksājumi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *