Nelegālie kredītdevēji Latvijā

Pēdējā laikā medijus pāršalkušas ziņas – Latvijā parādījušies nelicencēti kredītdevēji no ārzemēm, kas tīmeklī piedāvā Latvijas iedzīvotājiem finanšu pakalpojumus, nesaņēmuši licenci patērētāju kreditēšanai Latvijas teritorijā. Lai gan ažiotāža ir sacelta, šie kredītdevēji tomēr nav nopietns drauds licencēto kredītdevēju nozarei. Kāpēc? Lasiet tālāk.

Nelegālie tiešsaistes kredītdevēji

Pirmkārt, šie kredītdevēji ir ļoti neērti lietošanā. Lai saņemtu naudu no kāda šī kredītdevēja, jāreģistrējas, pie kam reģistrējoties vajadzīgs vesels lērums dokumentu – VSAA izziņa, pases/ID kartes numurs, deklarētā un faktiskā dzīvesvieta, un tā tālāk. Vārdu sakot, tas viss ir vareni ķēpīgi.

Otrkārt, šie kredītdevēji ir ļoti neizdevīgi. No viena apskatītā aizdevums maksā divas reizes dārgāk, nekā pie citiem kredītdevējiem, kā arī ir pieejams summā līdz 180 eiro. Savukārt no otra apskatītā saņemts aizdevums ir diezgan lēts, pat izdevīgāks par lielāko Latvijas kredītdevēju piedāvājumu, taču tos vairs nav iespējams saņemt, jo kredītdevējs ir apturējis savu darbību Latvijā.

Treškārt, klientus neaizsargā Latvijas likumi. Tas ir, ja jums rodas kādas domstarpības ar kredītdevēju (piemēram, aprēķināti pārāk lieli līguma procenti, vai esat samaksājis pārāk daudz un vēlaties saņemt naudu atpakaļ), klientiem būtu problēmas atrisināt kādus strīdus. Protams, nemaz nerunāsim par to, ka tā tomēr ir ēnu ekonomika, un, izvēloties šos pakalpojumus, jūs palīdzat iedzīvoties svešas valsts darboņiem. Piemēram, licencētiem kredītdevējiem ir jāiegādājas atļauja par 71 140 eiro, kas nemaz nav mazs cipars, ko valstij ieguldīt jaunos ceļos, skolās un citās labās lietās.

Nelegālie ārvalstu kreditori Latvijā

Rezumējot jāsaka, ka, lai gan šādi kredītdevēji ir visnotaļ nepatīkama parādība, tie ir diezgan neizdevīgi un piedāvā sliktus līguma noteikumus (kas turklāt rakstīti briesmīgā latviešu valodā), tādēļ maz ticams, ka tos izmantojuši vairāk nekā pārdesmit cilvēki visā Latvijā.

Tāpat jocīgi, ka šie kredītdevēji licences vietā savās mājaslapās ievieto saites uz ES likumiem par finanšu pakalpojumu tālākpārdošanu, it kā tas viņu darbību varētu leģitimizēt, kas liecina tikai par to, ka te nav bijis nekādu pārpratumu – kredītdevēji ir apzināti darbojušies bez licences. Iesakām pievērst uzmanību tam, vai uzņēmumam, no kura aizņematies, mājaslapā ir norādīta FKTK izsniegta licence par patērētāju kreditēšanu Latvijas teritorijā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *