Lielbritānijas ātrais kreditētājs «Wonga» dzēš 330 tūkstošu klientu parādus

Financenet ziņo, ka Lielbritānijā notikusi teju Vecās Derības Jubileja – ātro kredītu devējs “Wonga” dzēsis 330 tūkstošus klientu parādu. Tas darīts tādēļ, ka Lielbritānijas finanšu regulators secinājis, ka aizdevējs nav pietiekami izvērtējis kredītņēmēju spēju parādu atdot. Savukārt vēl 45 tūkstošiem klientu tiks samazinātas aizņēmuma likmes. Starp citu, šis ir tikai viens no daudzajiem, lai neteiktu – neskaitāmajiem – kredītdevēja pārkāpumiem. Uzņēmums ir drastiski samazinājis izaugsmes prognozes, atsaucoties uz šiem notikumiem kā iemeslu.

Un kā ar Latviju? Atgādinām, ka vēl 2013. gadā aizdevējam 4Finance tika noteikts 9000 latu (kādi 12 tūkstoši eiro) sods par nepietiekamu kredītņēmēju aizņemšanās vērtēšanu. Wonga parādus šiem 330 tūkstošiem klientu lēš esam ap 20 miljoniem mārciņu. Piekritīsit, ka atšķirība ir milzīga, lai gan konstatētie pārkāpumi ir diezgan līdzīgi. Pavisam vienkārši – Latvijā nav pierasts, ka kāds iejaucas privātās darīšanās, bet Lielbritānijā to uzskata bezmazvai par sabiedriskās drošības jautājumu.

Kuram taisnība? Grūti pateikt – bet interesanti, ka lielākajam Lielbritānijas aizdevējam kopējā aizdevumu summa varētu būt pat mazāka, nekā Latvijā – atcerēsimies, ka 2013. gadā izsniegto ātro kredītu apjoms sasniedza kādus 150 miljonus eiro, kas ir pasakains apjoms, salīdzinot ar  “Wonga” izsniegto kredītu daudzumu – uzņēmumam 7 gadu laikā bijuši kādi 1,8 miljoni klientu. Latvieši, šī ziemciešu tauta, kā rādās, itin labi panes arī ātro kredītu, ne tikai svešzemju jūga slogu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *