Lielākās bankas Latvijā

Katru gadu Latvijas un arī citu pasaules valstu bankas tiek salīdzinātas pēc to aktīvu lieluma, gūtās peļņas un vēl citiem rādītājiem. Šobrīd lielāko banku tops, salīdzinot pēc to aktīvu lieluma, ir sekojošs:

  1. Swedbank– šobrīd lielākā banka Latvijā, kas piedāvā plašu finanšu pakalpojumu klāstu gan privātpersonām, gan uzņēmumiem.
  2. ABLV bank – banka, kas koncentrēta uz nozares profesionāļu, uzņēmumu un privātpersonu apkalpošanu. Bankas aktīvi nepilna gada laikā pieauguši par 11% procentiem. Līderis nodokļu maksājumos.
  3. Rietumu banka – komercbanka sevi pozicionē, kā banku lieliem uzņēmumiem un turīgām ģimenēm, nodrošinot īpaši izstrādātu pakalpojumu klāstu.
  4. SEB banka – banka ar plašu pakalpojumu klāstu, kas pielāgojams visdažādākajam klientu lokam.
  5. Nordea banka – banka piedāvā, gan plašu kreditēšanas pakalpojumu klāstu, gan arī sniedz citus finanšu pakalpojumus,
  6. DNB banka – banka, kas darbojas zem visā Ziemeļeiropā populārās DNB grupas. Banka piedāvā gan standarta finanšu pakalpojumus, gan arī īpaši pielāgotus pakalpojumus atkarībā no klienta vēlmēm.
  7. Banka Citadele – piedāvā pakalpojums gan privātpersonām, gan uzņēmumiem. Banka rīdziniekiem un pilsētas viesiem izveidojusi īpašu norēķinu karti, kurā iestrādās sabiedriskā transporta braukšanas karte jeb e-talons.
  8. Norvik banka – saviem klientiem piedāvā 8 dažādas noguldījumu programmas, kā arī citus finanšu pakalpojumus.

Pārējo Latvijā darbojošos banku aktīvu lielums nesasniedz miljardu, taču to piedāvāto pakalpojumu klāsts un kvalitāte lielākoties ir līdzvērtīga iepriekš minēto banku piedāvājumam.

Izvēloties kādu no lielākajām Latvijas bankām, saņemsiet plašu pakalpojumu klāstu, kurš ir viegli sasniedzams, pateicoties plašam bankas filiāļu un naudas izmaksas un iemaksas bankomātu tīklam.

Lielās bankas visai bieži rīko dažādas klientu piesaistes akcijas, kuru laikā iespējams saņemt finanšu pakalpojumus par ievērojami zemākām cenām vai izdevīgākiem līguma nosacījumiem.

Ja dodat priekšroku individuālai pieejai un vēlaties saņemt tieši jums izstrādātu pakalpojumu paketi, Jums piemērotāka būs kāda no mazajām bankām. Lai gan lielās bankas arvien vairāk pievērš uzmanību individuālai pieejai katram klientam, mazajās bankās to realizēt ir daudz vienkāršāk.

Izvēloties savām vēlmēm un vajadzībām atbilstošākos bankas pakalpojumus, iespējams, ievērojami uzlabot finansiālo situāciju un sakārtot personīgās finanses.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *