Latvijas lielākās industrijas

Daudzi, protams, min teicienu, ka Latvijā nekas netiek ražots un tamlīdzīgi, taču tā, par laimi, gluži nav. Protams, tas nav gluži nepamatots apgalvojums, jo, ja atceramies 90.gadu sākumu, kad tiešām apstrādes rūpniecība piedzīvoja grūtus laikus, tad tā patiešām bija. Tiem, kas neatceras pirms 20 gadiem esošos notikumus – pēc Padomju Savienības sabrukuma tika slēgtas iepriekš sistēmiski svarīgas ražotnes, kas sagrīļoja Latvijas ekonomiku.

Vai ar Latvijas industrijām ir tik slikti?

Jāatzīst, ka noteiktu periodu apstrādes rūpniecības attīstība Latvijā ir bijusi nepietiekama. Par labu apstrādes rūpniecībai nenāca arī krīze, kas piemeklēja visu Eiropu, bet, par laimi, tieši apstrādes rūpniecība, pateicoties algas un darba spējas atjaunošanai tautsaimniecībā, noteica tautsaimniecības kopējo izaugsmi. Pie kā tas noveda? Latvijas apstrādes rūpniecība konstanti izlaides apjomu ziņā ir bijusi virs sava pirmskrīzes līmeņa, kas nozīmē lielāku izaugsmi nekā agrāk.

Svarīga Latvijas industrija – mežsaimniecība

Šķiet, šo apgalvojumu neapstrīd neviens. Šī brīža situācija ir tāda, ka gandrīz pusi no Latvijas teritorijas aizņem meži. Saprotams, ka kokmateriālu pārbagātība nodrošina to, ka šīs industrijas svarīgums ir pašsaprotams – lielākie ienākumi rodas tieši no tā. Diemžēl agrāk šis skaitlis bija uz pusi mazāks, taču nu vairs ne. Patiesībā mūsdienās tiek paredzēta mežu platību palielināšanās arī turpmāk. Latvijā ar katru ganu pieaug lauksaimniecībā izmantoto zemju lielums, kurās mākslīgā vai dabiskā veidā tiek stādīti arvien jauni meži. Mazliet vairāk nekā pusi no visas mežu platības Latvijā aizņem skuju koki – priedes un egles, otrajā vietā ierindojot lapu kokus.

Lauksaimniecība – Latvijas labklājības atslēga

Tā kā lauksaimniecība var ietekmēt gan kopējo valsts ekonomiku, gan Latvijas cilvēkiem pieejamo pārtikas klāstu, neviens neņemas apšaubīt šīs sfēras vajadzību. Ja ņem kopējos skaitļus, tad Latvija šajā jomā var sevi nodrošināt apmēram par 67 %. Par laimi, pats lielākais paša nodrošinājums mums ir graudaugu, miltu un piena produktiem. Ar tiem Latvijas lauksaimnieki mūs var apgādāt gandrīz pilnībā, sasniedzot gandrīz 95% robežu. Ko veikalos dara Lietuvas piens, ir cits jautājums

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *