Kuru kredīta veidu izvēlēties pirms svētkiem?

Ja arī Jūs esat ieplānojis svētkos iepriecināt savus radus, draugus un paziņas, taču ar finansēm nav tik viegli kā gribētos, tad tas nozīmē, ka ir laiks apskatīt vairāk kredītu veidu piedāvājumus. Izvērtējot katra aizdevuma veida plusus un mīnusus, Jūs varat vieglāk izlemt par to, kurš kredītu veids būtu izdevīgāks pirms svētkiem. Pats populārākais un vienkāršākais aizdevuma veids ir ātrais kredīts.

ZUZ.lv ātrie kredīti

Patēriņa kredīts

Neskatoties uz to, šis kredīta veids ir visērtākais un viegli pieejams gandrīz jebkuram Latvijas iedzīvotājam, kurš ir sasniedzis pilngadību. Ja runa iet par izdevīgāko kredīta veidu pirms svētkiem, tad noteikti ir vērts apskatīt patēriņa kredīta piedāvājumu. Šis aizdevuma veids nav tik viegli pieejams kā ātrais kredīts, taču kredīta ņēmējam pašam ir iespēja izvēlēties aizdevuma atmaksas termiņu. Tie var būt 3 mēneši vai pat 5 gadi. Jo lielāka aizdevuma summa, jo ilgāks būs Jūsu patēriņa kredīta atmaksas termiņš.

Pozitīvi ir tas, ka patēriņa kredīta aizdevuma procentu likme ir krietni vien zemāka nekā ātrā kredīta (GPL) gada procentu likme. Mīnuss patēriņa kredītam ir tas, ka šis aizdevums nav tik viegli pieejams un var prasīt vairākas dienas, līdz banka vai kāda nebanku kredītu kompānija Jums piešķir šo aizdevuma summu.

Kredītlīnija

Nākamais aizdevuma veids, kuru varētu izvēlēties pirms svētkiem ir kredītlīnija. Tas ir viens no elastīgākajiem aizdevuma veidiem, kas ļauj kredītu ņēmējiem pašiem noteikt to, cik lielu naudas summu un kad aizņemties vai atmaksāt. Kredītlīnijas vienīgais noteikums ir tas, ka kredītu ņēmējs nedrīkst pārsniegt savu noteikto kredīlimitu.

Kredītlimits

Kredītlimits ir maksimālā pieļaujamā aizdevuma summa, kuru nosaka kredītu devējs. Jo lielāki kredītu ņēmēja ikmēneša ienākumi, jo lielāks būs Jūsu kredītlimits. Pirms svētkiem ir ļoti ērti izmantot kredītlīniju, jo gadījumos, kad bankas konta bilance ir tukša, Jums ir iespēja turpināt iepirkties. Kredītlīnijas aizdevuma veidam īsti nav mīnusu, jo tas darbojās līdzīgi kā bankas overdrafts, par kuru ir jāmaksā tikai tad, kad tas tiek izmantots. Atsevišķās kredītu kompānijās ir jābūt uzmanīgam, jo tās prasa ikmēneša komisijas maksu par šī pakalpojuma lietošanu. Ja kredītu ņēmējs nav uzmanīgs, tad nejauši var uzaudzēt lielu naudas summas parādu. Ar kredītlīniju ir jābūt piesardzīgiem, jo ja Jūsu kredītlimits ir 1200 eiro, bet Jūs neesat pievērsis uzmanību savai -400 eiro kredītlīnijas bilancei, tad ātri vien tā var uzaugt līdz maksimālajai kredītlimita summai.

Šo aizdevuma veidu ir ieteicams izvēlēties tiem kredītu ņēmējiem, kuri ir ļoti punktuāli un regulāri seko līdzi savai finansiālajai situācijai. Aizmāršīgiem cilvēkiem var rasties grūtības ar šo aizdevuma veidu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *