Kur atpūsties bez maksas

Naudas aizdošana

Tas, kā izklaidēties bez naudas, ir atkarīgs no tā, kā jūs esat pieraduši izklaidēties. Piemēram, ja jums izklaides saistās ar ballītēm Vecrīgā, tad izklaidēties bez naudas jums nozīmēs vai nu izlūgties naudu vai dzērienus no citiem, kam naudas ir vairāk, vai arī apvārdot citus, lai jums palīdz izklaidēties, maksājot jūsu vietā. Vēl ir iespējams sākt vairāk pelnīt (piemēram, vairāk strādājot) un tad darīt ar savu naudu visu, ko gribas. Taču ja nu jums neviens no šiem variantiem nav iespējams, šajā rakstā pieminēsim pāris idejas, kā varbūt var izklaidēties bez naudas.

Aktīvā atpūta

Peldēšanās, skriešana, riteņbraukšana, pārgājieni, noteiktas sporta spēles (pludmales volejbols, futbols ar draugiem) un citas lietas ir laba izklaide, ja tajā ieliekat sevi visu. Tas, ko sauc par “mirkļa izbaudīšanu” ir sasniedzams praktiski visās aktivitātēs, un sportā tas ir pierastāk un notiek visnotaļ bieži, ekstrēmā sporta veidos – pat automātiski. Tomēr ja intensīvas sporta aktivitātes jums nav iespējamas, izklaide vai drīzāk aizmiršanās ir atrodama arī citos veidos – no garlaicības, kas valda pārgājienos (piemēram, pa jūrmalu, Jūrmalu, mežu vai pat Rīgas centru tukšās dienās), bieži mēdz izsist kaut kas negaidīts, vai no garlaicības pēkšņi viss sāk šķist tik smieklīgs vai uzrunā kāda dīvaina ēka, vai cilvēks, vai kas cits, ka paši nemanot aizbēgat no ikdienas steigas.

Ne pārāk aktīvā atpūta

Arī galda spēles, datorspēles, filmas un citas lietas mēdz būt visnotaļ izklaidējošas, un jūsu mīļākais seriāls nebūt nav peļama izklaide. Protams, visas šīs lietas mēdz šķist tālas jo tālas, kad prātā ir cita veida izklaide, piemēram, sēdēšana ar draugiem pie ugunskura un runāšana vieglā reibumā par lietām, par kurām neesat runājis kopš 16 gadu vecuma. Toties tās ir bezmaksas. Bet jūs jau paši saprotat, kas jums patīk. Var jau, protams, arī palasīt kādu grāmatu, un tam “piespiesties” ir visnotaļ viegli, ja atceraties visus lietainos vakarus, ko kādreiz esat sēdējis ar acīm grāmatā un ar prātu kāda cita prāta radītā pasaulē.

Bezmaksas pasākumi

Pasākumi ar draugiem (tase tējas, kafijas) ir bez maksas, ja jums ir tādi draugi, kas brauc ciemos. Ja jums nav draugu, kas brauc ciemos, tad varat aiziet pie viņiem ciemos. Ja jūs nevarat aiziet ciemos pie kāda drauga, tad varbūt varat aiziet uz kādu vietu, kur satikt jaunus draugus.

Izdariet kādam ko labu

Ja vienīgais, kas jums ir pie dvēseles, ir laiks (un laiks nav nauda, jo var būt laiks bez naudas un nauda bez laika), tad varbūt vērts likt to lietā, palīdzot, piemēram, saviem vecajiem radiniekiem sagādāt ziemai malku? Lielākoties cilvēki par savu labsajūtu runā attiecību kontekstā, un lielākoties attiecības sastāv no labu lietu darīšanas un labu sajūtu sagādāšanas saviem draugiem un tuvākajiem. Kā viņiem palīdzēt? Jūs paši zināt labāk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *