Kredītu veidu nozīme

Nauda, eiroLai gan varētu domāt, ka aizdevums ir un paliek aizdevums, un izvēlētajam aizdevuma veidam nav nekādas nozīmes, patiesībā atšķirības starp dažādiem kredītu veidiem ir diezgan būtiskas un maina gan aizdevuma noformēšanas procesu, gan arī kredītsaistību gaitu kopumā.

Visus aizdevumus varētu iedalīt divās lielās daļās – aizdevumi, kuru noformēšanai ir nepieciešams nodrošinājums jeb ķīla un aizdevumi bez ķīlas nepieciešamības.

Aizdevumi, kuru noformēšanai nepieciešama ķīla tiek izsniegti gan uz īsākiem, gan garākiem atmaksas termiņiem, tāpat pieejami gan nelieli, gan lieli aizdevumi.

Ķīla varētu būt nepieciešama noformējot sekojošus aizdevumus:

  • Hipotekāro kredītu,
  • Kredītu pret auto,
  • Auto līzingu,
  • Lombarda pakalpojumus.

Pateicoties ķīlas esamībai, konkrētu aizdevumu procentu likmes mēdz būt zemākas – parasti tas attiecas, uz hipotekārajiem kredītiem.

Aizdevumi, kuru noformēšanai nav nepieciešama ķīla,tāpat kā aizdevumi ar ķīlu, tiek izsniegti gan ar īsākiem, gan garākiem apmaksas termiņiem, taču lielākā daļa no tiem ar atmaksas termiņu līdz 5 gadiem.

Ķīla nav nepieciešama noformējot sekojošus aizdevumus:

  • Ātro kredītu,
  • Patēriņa kredītu,
  • Studiju kredītu ar valsts galvojumu,
  • Dažus no kredītiem uzņēmējdarbības uzsākšanai.

Iepriekš minēto kredītu noformēšana neprasa daudz laika un vairāki no aizdevējiem piedāvā šo procesu veikt internetā.

Visu veidu aizdevumus izsniedz gan banku, gan nebanku aizdevēji, kuru nosacījumi mēdz būt atšķirīgi.

Izvēloties sev piemērotāko un izdevīgāko no aizdevumu veidiem, noteikti ņemiet vērā nepieciešamās summas apmēru, vēlamo aizdevuma atmaksas termiņu un nosacījumus, kā arī iespēju uzrādīt nodrošinājumu jeb ķīlu.

Kad aizdevuma veids izvēlēts, pirms kredīta pieteikuma aizpildīšanas, pārliecinieties, ka izvēlētais aizdevējs piedāvā, izdevīgāko un Jūsu situācijai atbilstošāko kredītu. To varat noskaidrot, veicot kredīta piedāvājumu salīdzināšanu.

Viss ērtāk un ātrāk dažādus kredīta piedāvājumus iespējams salīdzināt izmantojot tepat internetā pieejamo kredītu salīdzināšanas tabulu, kurā pēc noteiktiem kritērijiem apkopota informācija par populārāko un izdevīgāko aizdevēju piedāvājumiem.

Aizņemieties atbildīgi, izvēloties Jūsu vēlmēm un situācijai atbilstošāko no aizdevumu veidiem, kā arī rūpīgi izvērtējiet savas iespējas aizdevumu atmaksāt noteiktajā laika posmā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *