Kredītu veidi

Lai gan šķiet, ka informācijas par kredītiem ir gana daudz un, ja nu radīsies nepieciešamība aizņemties, piemērotāko aizdevumu atrast nebūs grūti, nonākot konkrētajā situācijā, viss vairs tik vienkārši nešķiet un piemērotāko kredīta veidu vairs atrast nav nemaz tik viegli, tāpēc, lai atvieglotu orientēšanos plašajā aizdevumu klāsta un saprastu, kurā aizdevumu grupā meklēt jums piemērotāko variantu, teksta turpinājumā iespējams iepazīties ar kredītu veidiem, no kuriem atvasināta lielākā daļa aizdevēju piedāvājumu.

Eiro

Kredīti privātpersonām

Hipotekārie kredīti

Šajā kredītu grupā ietilpst aizdevumi, kuru saņemšanai nepieciešama nekustamā īpašuma (mājas dzīvokļa vai zemes) ķīla. Šie aizdevumi paredzēti nekustamā īpašuma iegādei, remontam, labiekārtošanai, būvniecībai un pat pārdošanai, taču kredītu pret ķīlu iespējams iegūt arī lielu pirkumu veikšanai.

Patēriņa kredīti

Īstermiņa bezķīlas aizdevumi, kurus iespējams saņemt arī internetā. Patēriņa kredīti paredzēti lielāku pirkumu veikšanai vai pakalpojumu apmaksai, kā arī finansiālu grūtību risināšanai. Bieži vien patēriņa kredīti tiek izmantoti, kā alternatīva līzingam.

Overdrafti

Šajā aizdevumu grupāietilpstbanku piešķirtie īstermiņa aizdevumi, kuri konkrēta kredītlimita limita ietvaros tiek pievienoti klienta bankas kontam un pieejami tad, kad iztērēti personīgie līdzekļi.

Studiju kredīti

Aizdevumi mācību maksas segšanai, kas paredzēti gan pilna, gan nepilna laika studentiem. Šie ir ilgtermiņa aizdevumi, kurus reizēm iespējams noformēt arī ar valsts galvojumu.

Studējošo kredīti

Paredzēti ar studijām saistītu, ikdienas izdevumu segšanai. Ar šī aizdevuma palīdzību students var nodoties mācībām nedomājot par ienākumu gūšanas variantiem, jo aizdevums tiek izmaksāts 10 mēnešus gadā (izņemot jūliju un augustu) šis ir ilgtermiņa aizdevums.

Kredīti uzņēmumiem

Investīciju kredīti

Aizdevumi uzņēmumiem, jaunu biznesa projektu uzsākšanai vai esošo uzlabošanai. Šie ir ilgtermiņa aizdevumi, kuros par ķīlu var kalpot uzņēmuma kapitāldaļas, aktīvi, pamatlīdzekļi vai nekustamais īpašums, atsevišķi aizdevēji, kā nodrošinājumu pieņem arī īpašnieku galvojumus.

Kredīti apgrozāmo līdzekļu finansēšanai

Šajā grupā ietilpst īstermiņa aizdevumi uzņēmumiem, kas paredzēti jaunu preču ieviešanai tirgū, ražošanas apjomu palielināšanai un citām steidzamām darbībām, kas nestu tūlītēju peļņu.

Faktorings

Kredīti pret debitoru parādiem jeb iespēja saņemt naudu no bankas, ka vienīgo nodrošinājumu – ķīlu norādot klientiem izrakstītus bet vēl neapmaksātus rēķinus. Šis aizdevums paredzēts ātrai līdzekļu ieguvei, kas palīdzētu turpināt ražošanu un nodrošināt vienmērīgu naudas plūsmu.

Apskatot aizdevēju mājas lapās pieejamos kredītu piedāvājumus atrodami arī citi aizdevumi, kas iepriekš tekstā nav minēti, taču lielākoties tie ir atvasināti no kāda iepriekš minētā kredīta veida mainot tā nosaukumu un nianses, taču ne pamatdomu.

Gadu gaitā kredītu piedāvājums tikai aug un blakus klasiskajiem kredītu veidiem tiek novietoti jauni aizdevumu piedāvājumi, kas bieži vien tikai samulsina kredītu ņēmēju, padarot tā izvēli grūtāku, tāpēc pirms kredīta noformēšanas ikvienam būtu ieteicams doties uz konsultāciju pie finanšu speciālista.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *