Kredīts uzņēmumiem – līdzekļi labai izaugsmei

Ātrais kredīts ir pieejams ne tikai privātpersonām, bet arī uzņēmumiem. Ikviens uzņēmums var saņemt ātro kredītu – arī sauktu par mikrokredītu – pat pāris dienu laikā. Šajā rakstā mēs apskatīsim ātrā kredīta veidus, situācijas, kurās uzņēmums var izšķirties par labu ātrā kredīta noformēšanai, kā arī to, kā šāds kredīts var ietekmēt plaukstošo uzņēmumu.

Kādiem uzņēmumiem ir vērts noformēt ātro kredītu?

Iemesli, kāpēc ņemt kredītu, katrā uzņēmumā ir dažādi, un jebkurš kredīts saistās ar sava veida risku, taču pēdējos gados arvien vairāk uzņēmumu izmanto ātro kredītu, lai nodrošinātu sava uzņēmuma konkurētspējību. Tātad gandrīz jebkuram uzņēmumam, kuram ir vajadzīgas īstermiņa investīcijas, lai celtu tā konkurētspēju gan īstermiņā, gan ilgtermiņā, ir vērts noformēt ātro kredītu.

Bez uzņēmumiem tradicionālā izpratnē, šādu īstermiņa kredītu noformē arī, piemēram, zemnieku saimniecības vai individuālie komersanti, kam šāds aizdevums nereti ir labākais vai pat vienīgais risinājums iekārtu atjaunošanai vai iegādei.

Kāpēc noformēt ātro kredītu?

●             Līdzekļu pieplūdums uzlabo uzņēmuma naudas plūsmu;

●             Iespējams paplašināt uzņēmuma darbības jomas – jaunas iekārtas, telpas;

●             Līdzekļus varat izmantot arī, piemēram, remontam, mantu pārvešanai, u.t.t.;

●             Ar ātro kredītu iespējams veikt tos uzlabojumus uzņēmumā, par kuriem jūs jau ilgi domājat, tādējādi paceļot uzņēmumu pavisam jaunā līmenī.

Biežāk sastopamie īstermiņa kredītu veidi priekš uzņēmumiem:

1. Mikrokredīts

Mikrokredīts ir īstermiņa aizdevums uzņēmumiem, kuriem vajadzīgi līdzekļi, kas palīdzētu tam plaukt. Mikrokredīts tiek piešķirts ar vai bez ķīlas. Tā procentu likmes svārstās no aptuveni 12 līdz 25 procentiem gadā, padarot to par visnotaļ izdevīgu kredīta veidu plaukstošam uzņēmumam.

2. Kredīts apgrozāmo līdzekļu finansēšanai

Šis kredīta veids ir ļoti līdzīgs mikrokredītam, bet atšķiras tajā, ka ir vairāk nosacījumu tam, kur iegūtie līdzekļi tiks izmantoti – kā rāda nosaukums, šis kredīta veids ir paredzēts apgrozāmo līdzekļu finansēšanai, jeb, piemēram, ražošanas palielināšanai, lai ieviestu jaunus piedāvājumus, u.t.t.

3. POS termināļa kredīts

Pēdējā laikā populārs ir kļuvis arī POS termināļa kredīts, kurā, kad aizņematies, no katra darījuma jūsu POS terminālī noteikta darījuma summas daļa aiziet kredīta atmaksai. Summu jūs atmaksājat tikai tad, kad pie jums iepērkas klienti. Šis ir ļoti pievilcīgs kredīta veids augošiem uzņēmumiem, jo samazina risku, ka, piemēram, sezonāla klientu trūkuma dēļ jums nāksies “savilkt jostas”, lai laikus veiktu kredītmaksājumus.

Pat pavisam jauniem uzņēmumiem, kā arī uzņēmumiem ar pieredzi, ir patiešām daudz iespēju aizņemties un paplašināt savu darbības lauku. Nebaidieties aizņemties, lai attīstītos, jo risks iesīkstēt un tādējādi neiet līdzi laikam un klientu prasībām ilgtermiņā ir daudz lielāks priekš paša uzņēmuma. Rainis teica šos spārnotos vārdus: “Pastāvēs, kas mainīsies!”, un, lai mainītos uz labu, reizēm pietiek ar pavisam nedaudz.

6 Replies to “Kredīts uzņēmumiem – līdzekļi labai izaugsmei”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *