Kredīts pret darba algu

Kredītu izsniedz pret darba algu, pret ķīlu – kādu priekšmetu, nekustamo īpašumu vai ko citu – kā arī pret darba algu. Patiesībā jebkuram kredītam, kas izsniegts summā virs 100 eiro, jābūt izsniegtam tādam klientam, kurš spēj to atdot – jeb tādam klientam, kuram ir alga. Tā vēsta Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 8. pants.

Aizņemties ātro kredītu 15 minūtēs

Saņemt kredītu

Ātrie kredīti tiek piešķirti ļoti īsā laika periodā un pamatā ir paredzēti, lai segtu aizņēmēja finanšu ārkārtas situācijās līdz nākamajai algas dienai. Kredīta būtība ir tāda, ka nav nepieciešams nosūtīt jebkādus dokumentus, vai ieķīlāt kādu īpašumu kā kredīta ķīlu. Faktiski daži aizdevēji pārskaita kredīta summu Jūsu kontā dažu minūšu laikā no pieteikuma iesniegšanas brīža. Bet ir daudzas lietas, kas patērētājiem būtu jāzina par aizdevēju, pirms pieteikšanā kredītam. Lielākā daļa patērētāju izvēlēsies aizdevēju, kam būs pievilcīgāka mājas lapa vai kas piedāvās klientiem dažādas akcijas. Bet meklējot piemērotāko ātro kredītu, ir ļoti ieteicams salīdzināt dažādus ātro kredītu aizdevējus.

Salīdzināt jau tagad

Salīdzināt kredīta piedāvājumus

Kredīts pret darba algu – kā tas strādā?

Kredītu pret darba algu izsniedz gan bankas, gan kredītdevēji. Patiesībā vienīgie, kas to nedara, ir lombardi. Tāpat arī līzings, ja par to negalvojat ar ķīlu, tiek izsniegts pret darba algu. Ja jums ir neregulāri vai neoficiāli ienākumi, tad kredītu varat saņemt tāpat, norādos gaidāmos ienākumus, kad aizņematies pie kredītdevēja. Kredītdevējam savukārt ir pienākums pārliecināties (tas var notikt arī tā, ka informāciju par ienākumiem sniedzat jūs pats), ka esat spējīgs kredītu atmaksāt ar saviem ienākumiem. Tas, kā jau minēts, obligāti jādara tikai tad, ja kredīta summa pārsniedz noteikto.

Kredīts pret darba algu nenozīmē, ka automātiski no algas tiks “noskaitīts” kredīts (kaut gan par šādu, automātisku kredītu apmaksu varat vienoties ar banku); tas nozīmē, ka jūs par kredītu galvojat ar stabiliem ienākumiem. Iespējamās problēmas, tātad, ir 1) darba zaudēšana; 2) algas samazinājums; 3) abi kopā.

Kur saņemt kredītu pret darba algu?
  • Bankā – banka pret darba algu izsniedz lielāko daļu kredītu. Būtu absurds, ja tādēļ vien, ka par aizdevumu galvojat ar ķīlu, banka nepārbauda jūsu ienākumus;
  • Patēriņa kredīta sniedzēji – lielākā daļa patēriņa kredītu netiek galvoti ar ķīlu, bet gan darba algu;
  • Ātrie kredīti – summā virs 142.29 eiro kredītdevējam jāpārliecinās par jūsu spēju kredītus atmaksāt. Tiesa, tas vēl joprojām tiek darīts, jums norādot savus ienākumus un kredītdevējam ticot uz vārda.
Aizņemieties atbildīgi

Atbildīgi aizņemties nozīmē vienkārši aizņemties pēc savām spējām, nevis vajadzībām. Kaut arī visu var noviltot – bankas izrakstu izlabot ar PhotoShop; lodziņā ierakstīt, ka pelnāt 800 nevis 600 eiro, tā beigu beigās būs jūsu atbildība.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *