Kredīts nerezidentiem

Finansējums, finansesKredītus nerezidentiem izsniedz vairākas Latvijas komercbankas un citas kredītiestādes. Izplatītākais nerezidentu kreditēšanas veids ir aizdevums nekustamā īpašuma iegādei vai aizdevums pret nekustamā īpašuma ķīlu jeb hipotekārais kredīts.

Iegādājoties nekustamo īpašumu par konkrētu naudas summu, nerezidentam ir iespēja saņemt uzturēšanās atļauju, kas tam sniedz iespējas brīvi, bez vīzas, pārvietoties pa visu Eiropas Savienības teritoriju.

Pieteikties iepriekš minētajiem hipotekārajiem kredītiem var banku filiāles un te pat internetā, aizpildot elektronisko pieteikšanās formu. Pēc elektroniskās formas aizpildīšanas bankas darbinieki ar klientu sazinās vienas darba dienas laikā, līdz ar to, lielākoties kredīta saņemšana ir ātrs un diezgan vienkāršs process.

Lai gan katrai bankai ir savi iekšējie noteikumi un kredītu izsniegšanas kārtība, kredīta pieteikumam nepieciešamie dokumenti visās bankās ir diezgan līdzīgi.

Lai pieteiktos aizdevumam, pie pieteikuma formas jāpievieno:

  • Nerezidenta pases kopija, laulātās personas, ja tāda ir, pases kopija un laulību apliecība,
  • Īpašuma tiesības apliecinošs dokuments – zemesgrāmata vai apliecība par īpašuma tiesībām līdz dzīvojamās mājas privatizācijai,
  • Tehniskās inventarizācijas lietas kopija,
  • Izziņa par dzīvesvietu ārpus Latvijas teritorijas.

Vairākas bankas, kā papildpakalpojumu piedāvā arī juridisko lietu kārtošanu, zemesgrāmatas noformēšanu un citu dokumentu sakārtošanu, kas ievērojami paātrina un atvieglo aizdevuma saņemšanas procesu, kā arī ļauj nokārtot nepieciešamās formalitātes attālināti.

Banku piedāvātie kreditēšanas pakalpojumi atšķiras gan arī pieejamajām aizdevumu summām un atmaksas termiņiem, gan aizdevumu procentu likmēm un komisijas maksām par pakalpojumiem, tāpēc pirms aizdevuma noformēšanas, vajadzētu veikt banku piedāvājumu salīdzināšanu, tādā veidā atrodot tieši Jums izdevīgāko un konkrētajai situācijai atbilstošāko piedāvājumu. Apkopotu informāciju par kreditoru piedāvājumiem var iegūt te pat internetā – aizdevumu salīdzinātājā vai konkrēto aizdevēju mājas lapās.

Nerezidentu kreditēšana un uzturēšanās atļauju piešķiršana, iegādājot nekustamo īpašumu, ir aktuāla jau vairākus gadus, līdz ar to kreditoriem jau ir liela pieredze šo pakalpojumu sniegšanā, un klientiem tiek sniegtas konsultācijas par to, kur un kā visērtāk un ātrāk kārtot visus nepieciešamos dokumentus, cik daudz laika un konkrētā cilvēka klātbūtnes nepieciešams, lai noformētu aizdevumu un saņemtu uzturēšanās atļauju, kā arī kāda ir situācija īpašumu tirgū.

Vairāki kreditori sadarbojas arī ar nekustamo īpašumu aģentūrām vai arī paši pilda šādas funkcijas, palīdzot ne tikai ar aizdevuma noformēšanu, bet arī ar vēlamā un klienta vēlmēm atbilstošākā īpašuma piemeklēšanu. Vajadzības gadījumā bankas pārstāvji piedāvā pārstāvēt savus klientus pārrunās ar nekustamā īpašuma pārdevēju, kā arī būt klāt līguma slēgšanas brīdī, tādā veidā izslēdzot krāpniecības risku no īpašuma pārdevēja puses un ļaujot justies droši.

Pieteikties aizdevumam vai klientu konsultācijai var te pat internetā, aizpildot konkrētā aizdevēja piedāvāto pieteikuma formu un iegūstot nepieciešamo informāciju no jebkuras pasaules vietas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *