Kredītlīnija – viss par un ap to

Ja esi nonācis situācijā, kad steidzami ir nepieciešami papildus naudas līdzekļi, Tev ir vairākas iespējas – tradicionālais šāda gadījuma risinājums būtu iet uz banku un pieteikties kredītam, izmantojot kredītkartes ar augstām procentu likmēm, vai aizņemties no draugiem vai radiniekiem. Tomēr mūsdienās kredītdevēju piedāvāto pakalpojumu klāsts ir kļuvis plašāks, un tagad negaidītu finansiālo problēmu gadījumā Tu vari pieteikties, piemēram, ātrajam kredītam, kredītlīnijai vai patēriņa kredītam. Par ātrajiem un patēriņa kredītiem pēdējā laikā tiek runāts daudz, bet kredītlīnija ir salīdzinoši jauns un nedaudz savādāks aizdevuma veids, tādēļ pirms izvēles izdarīšanas par Tev piemērotāko aizdevuma veidu, būtu nepieciešams izprast visus ar šo kredītu saistītos aspektus.

Kas ir kredītlīnija?

Nauda, eiro

Kredītlīnija ir īstermiņa aizdevuma veids, ko šobrīd piedāvā gan bankas, gan arī nebanku kredītdevēji, un to var raksturot kā naudas līdzekļus, kurus noteiktā apmērā aizdevējs piešķir patērētājam un ļauj tos izmantot jebkurā laikā un jebkuram mērķim.

Kā kredītlīnija atšķiras no citiem aizdevuma veidiem?

Kredītlīnija bieži var tikt sajaukta ar citiem aizdevuma veidiem, īpaši banku piedāvātajām kredītkartēm, tomēr šim kredīta veidam ir būtiskas atšķirības:

  • Jebkura cita aizdevuma gadījumā kreditors aizdod naudu uz noteiktu laiku un patērētājam tas ir jāatmaksā, veicot ikmēneša maksājumus tikmēr, kamēr visa aizņemtā summa ir atmaksāta. Kredītlīnija pēc būtības ir līdzīga kredītkartei, tikai šajā gadījumā aizdevums tiek pārskaitīts uz bankas kontu, un aizdevuma ņēmējam ir jāmaksā procentu maksājumi tikai par izmantoto aizdevuma daļu, nevis par visu kredīta summu.
  • Aizņemoties pie nebanku kreditora pirmo reizi, maksimālā kredītlimita summa būs līdz 1000 eiro;
  • Par izmantoto aizdevuma summu tiek aprēķināta dienas procentu maksa;
  • Lielākā daļa nebanku kreditoru ir noteikuši to, ka, pirmo reizi aizņemoties, pirmās 30 dienas netiek aprēķināta dienas procentu maksa;
  • Aizdevuma summu kredītlīnijas gadījumā ir iespējams palielināt.

Kādos gadījumos izmantot kredītlīniju?

Kredītlīnija var kalpot kā sava veida nodrošinājums negaidītiem izdevumiem. Piesakoties kredītlīnijai un iegūstot šos papildus līdzekļus, Tu vari būt drošs par to, ka negaidītu izdevumu gadījumā Tev būs pieejami naudas līdzekļi, ar kuriem nosegt radušās izmaksas. Turklāt Tev būs jāmaksā tikai par izmantoto aizdevuma daļu, kas nozīmē to, ka, rūpīgi plānojot savas finanses, šāda veida kredīts noteiktās dzīves situācijās Tev var būt ļoti noderīgs.

Kā pieteikties kredītlīnijai?

Pieteikties

Pieteikšanās šim aizdevuma veidam ir vienkārša – pēc tam, kad esi izvērtējis visus ar kredīta ņemšanu saistītos aspektus un savu maksātspēju, Tev ir tikai jāieiet konkrētā kredītdevēja mājaslapā un jāaizpilda kredīta pieteikuma anketa. Pēc tam ar Tevi sazināsies Tevis izvēlētais kreditors. Aizņemies tikai tik, cik Tev ir vajadzīgs, un plāno savas finanses atbildīgi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *