Kredītlīnija un svarīgākais par to

Iepriekš jau apskatījām, kas ir kredītlīnija, kuri kreditori šādu aizdevumu piedāvā, cik lielas summas ir pieejamas, kā arī to, vai šāda aizdevuma iegūšanai ir nepieciešama ķīla vai galvotājs. Tagad iedziļināsimies nedaudz savādākos, bet tikpat svarīgos jautājumos, kas palīdzēs Tev labāk izprast, kas ir kredītlīnija, un kā to izmantot vislabākajā un sev izdevīgākajā veidā.

Kredītlīnija ir pieejama jebkurā brīdī

ZUZ patēriņa kredīti

Kredītlīnija ir aizdevums, kuru ir ļoti vienkārši izmantot, jo Tu vari:

  • Izņemt aizdevumu skaidrā naudā;
  • Pārskaitīt šos līdzekļus no viena bankas konta uz otru;
  • Veikt pirkumus internetā;
  • Apmaksāt rēķinus un tamlīdzīgi.

Tomēr atceries, ka Tu izmanto kredītu – viss, ko būsi iztērējis, Tev kādā brīdī būs jāatdod, turklāt ar procentiem!

Kādas ir kredītlīnijas procentu likmes?

Kredītlīnijai parasti ir zemākas procentu likmes nekā kredītkartēm, kas darbojas pēc ļoti līdzīga principa. Procentu likmes būs zemākas, ja izlemsi aizņemties bankā, bet, ja Tev līdzekļi nepieciešami pēc iespējas ātrāk, visticamāk, Tev vajadzētu vērsties pie nebanku kreditora. Tomēr ņem vērā to, ka bankās procentu likmes lielums tiks noteikts individuāli – bankas speciālisti izvērtēs Tavu ikmēneša ienākumu un izdevumu līmeni, Tavu kredītvēsturi, Tavas iespējas atmaksāt šādu aizdevumu.

Apskaties, vai ir iespējams kredītlīniju apdrošināt

Kredītlīnija ir ātrs aizdevums, kura saistības ir spēkā arī tad, ja mainās apstākļi, tādēļ aizdevuma apdrošināšana var būt ļoti labs lēmums. Parasti apdrošināšana attiecas uz tādiem gadījumiem kā darba zaudēšana, invaliditāte, nāve, tomēr iespējams, Tu par papildus maksu vari iekļaut vēl dažādus riskus, pret kuriem vēlies nodrošināties. Lai iegūtu vairāk informācijas par apdrošināšanas iespējām, vērsies pie izvēlētā kreditora vai kādas no apdrošināšanas sabiedrībām.

Izvairies no kredītu spirāles

Vienmēr apzinies savu limitu – apziņa, ka Tev ir pieejama kredītlīnija, var likt Tev domāt, ka vari atļauties vairāk, tomēr tā tas nav. Kredītlīnija nav Tavi papildus ienākumi, bet gan kredītsaistības, kuras Tev būs jāatmaksā. Pat tad, ja vēlies izmantot kredītlīniju gudri un pārdomāti, lai, piemēram, atmaksātu kredītkartes parādu, kuram ir lielākas procentu likmes, Tev ir jāseko līdzi saviem izdevumiem, lai nebūtu jāizmanto citas kredītsaistības, jo pretējā gadījumā Tu nonāksi vēl sliktākā finansiālajā situācijā.

Aizņemies kredītlīniju atbildīgi

Bankas kredīts

Kad esi pieņēmis lēmumu aizņemties, nopietni izvērtē, pie kura kreditora vēlies doties. Pievērs uzmanību ne tikai tam, kāda ir aizdevēja piedāvātā procentu likme, bet arī tam:

  • Kādi ir atmaksas nosacījumi;
  • Kāds ir maksimālais un minimālais kredītlīnijas apjoms un termiņš;
  • Vai nav kādas citas papildus izmaksas;
  • Kāda ir kreditora reputācija un citu klientu atsauksmes;
  • Kāda ir aizdevēja politika gadījumos, kad kredīta ņēmējs nevar aizdevumu atmaksāt laikā.

Lai veicās!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *