Kredīta refinansēšanas izmaksas

Kredīta refinansēšanas mērķis ir samazināt kopējo atmaksājamo summu, tiekot pie izdevīgākām procentu likmēm. Kredītu refinansēt parasti izvēlas, ja kredītdevējs maina procentu summu, vai arī kredītņēmējs uzzina, ka pie cita aizdevēja šāds pats kredīts izmaksās krietni vien mazāk. Ar kredīta refinansēšanu saistās noteiktas izmaksas, piemēram, dokumentu sagatavošana, kas pie lielākajām privātbankām maksā aptuveni 400-500 eiro, turklāt vēl ir jāsedz šādas un tādas izmaksas pie jaunā kredītdevēja. Šajā rakstā apskatīsim, kad var izvēlēties refinansēt kredītu, kā arī ko der zināt par kredīta refinansēšanas izmaksām.

Kāpēc refinansēt kredītu?

Doma, onkulis

Lai gan finansiāliem iemesliem vienmēr vajadzētu būt pirmajiem – jaunajam kredītam noteikti vajag būt lētākam – kredītu bieži izvēlas refinansēt, ja sadarbība ar banku kļūst slikta. Piemēram, banka var izvēlēties pārskatīt kredīta likmi līgumā minētos gadījumos (piemēram, 15. gadā, kurā maksājat hipotekāro kredītu), un noteikt to nepamatoti augstu. Tādā gadījumā jūs esat bezspēcīgs, jo viss notiek likumīgi, taču varat arī izvēlēties savu kredītu pārnest pie cita aizdevēja (refinansēt).

Kredīta refinansēšanas gaita

Finanses

Kad esat saņēmis piedāvājumu no citas bankas, jūs paziņojat savai bankai, ka vēlaties refinansēt savu kredītu. Banka var izvēlēties jums piedāvāt izdevīgākus nosacījumus, bet tā var izvēlēties arī to nedarīt. Tiek sagatavots līgums, kurā esat jūs un abas bankas. Jaunā banka līgumā apliecina kredīta piešķiršanu par summu, ar kuru varat dzēst esošās saistības. Tad jūs parakstāt līgumu un jaunā banka pārskaita vecajai summu par kredīta dzēšanu.

Kredīta refinansēšanas izdevumi

Kredītu izmaksu piemēri

  • Komisijas maksa vecajai bankai par refinansēšanu;
  • Maksa par kredīta saņemšanu jaunajā bankā;
  • Līgumu apstiprināšana pie notāra;
  • Zemes grāmatas nodeva, reģistrējot otrās kārtas hipotēku;
  • Iespējams – jauna īpašuma vērtēšana, kā arī nauda par apdrošināšanas pakalpojumiem.

Izvēlēties refinansēt kredītu var pamudināt jau iepriekš apskatītie scenāriji, kā arī pašu iniciatīva, kad zināt, ka, piemēram, pašreizējās kredītu likmes ir krietni mazākas nekā tās, ar kurām šo kredītu paņēmāt. Tas var būt gadījums, kad paņēmāt ilgtermiņa kredītu krīzes gados, vai arī vienkārši scenārijs, kurā jums vajadzīgas zemākas procentu likmes vai citi nosacījumi, taču jūsu pašreizējā banka nevēlas ar jums vienoties.

Refinansēšana visbiežāk attiecas uz hipotekāro kredītu, taču refinansēt var arī SMS kredītu, patēriņa u.c. kredītus, tomēr jāņem vērā, ka bieži vien tas nebūs tik izdevīgi. Ja ienākumi to ļauj, vēl viens variants ir paņemt izdevīgāku kredītu nekā tos, kurus jau apmaksājat (piemēram, ja jūs pērkat dārgas preces līzingā vai jums ir vairāki aizdevumi pie dažādiem aizdevējiem). Tā var, piemēram, paņemt patēriņa kredītu, lai atmaksātu vairākus mazākus aizdevumus (ātros, arī zināmus kā sms kredītus).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *