Kredīta atmaksa

EiroNoformējot aizdevumu, kredīta izsniedzējs ar kredīta ņēmēju vienojas gan par kredītsaistību noteikumiem, gan kredīta atmaksas kārtību, taču mūsdienās pastāv vairākas iespējas mainīt iepriekš noteikto aizdevuma atmaksas gaitu, pielāgojot to savai šī brīža finansiālajai situācija un atsevišķos gadījumos, pretendējot uz iespēju saņemt izdevīgākus kredīta atmaksas noteikumus.

Visbiežāk aizdevēji izsniedz kredītus, vienojoties par to atmaksu ar dalīto ikmēneša vai viena kopējā maksājuma starpniecību. Pirms kredīta noformēšanas aizdevējs izsaka klientam piedāvājumu, kurā norādīts gan pieejamā aizdevuma apmērs, gan arī atmaksājamā summa un termiņš, kurā aizdevums būtu pilnībā jāatgriež. Pirms aizdevuma noformēšanas ikvienam ir iespēja izvērtēt piedāvājuma izdevīgumu un savas iespējas pienācīgi pildīt kredītsaistības, taču dzīvē notiek visdažādākie pavērsieni un to rezultātā iepriekš noslēgtas kredītsaistības var kļūt par pamatīgu slogu.

Lai kredīta atmaksa ritētu pēc plāna un dažādu neparedzētu notikumu rezultātā, nenāktos saskarties ar grūtībām veikt aizdevuma atmaksu, ikvienam kredīta ņēmējam būtu jāzina pāris svarīgi fakti par kredītu atmaksas kārtību un tās pielāgošanu konkrētajai situācijai.

  1. Gandrīz visi aizdevēji piedāvā veikt izmaiņas kredīta atmaksas grafikā arī pēc aizdevuma līguma noslēgšanas. Lai pagarinātu atmaksas termiņu, mainītu maksājumu veikšanas datumu vai samazinātu ikmēneša maksas apmērus, laicīgi sazinieties ar aizdevēju un informējiet to par radušos situāciju.
  2. Vairāki aizdevēji piedāvā kredīta brīvdienas. Kredīta brīvdienas sniedz konkrētu laika periodu, kurā nav jāveic aizdevuma pamatsummas maksājumi vai pat pilnas aizdevuma summas maksājumi. Šis pakalpojums sniedz nepieciešamo laiku, lai sakārtotu savu finansiālo situāciju un vēlāk turpinātu aizdevuma atmaksu bez liekām problēmām
  3. Ja noformēti vairāki nelieli aizdevumi tai skaitā īstermiņa jeb ātrie kredīti, pastāv iespēja veikt kredītu apvienošanu, tādējādi iegūstot vienu lielāku aizdevumu ar zemākām procentu likmēm un izdevīgākiem nosacījumiem.
  4. Pastāv iespēja pārkreditēt aizdevumu, izvēloties citu, izdevīgāku aizdevuma piedāvājumu.
  5. Ikvienu aizdevumu var atmaksāt pirms noteiktā aizdevuma atmaksas termiņa un par to netiek piemērotas nekāda veida soda sankcijas.

Veiciet kredīta atmaksu laiku un finansiālu problēmu gadījumā, nekavējoties sazinieties ar savu aizdevēju, lai kopīgi risinātu radušos situāciju.

Citas kredītu atmaksas iespējas

Pakāpeniska ātro kredītu atmaksa

Ko darīt, ja nevaru atmaksāt ātro kredītu?

Vai mans ātrais kredīts ir atmaksāts?

Ja nespēj atmaksāt kredītu

Kā atmaksāt ātro aizdevumu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *