Krājkonts

Pēdējā laikā ļoti bieži mēs dzirdam, ka labākais veids, kā dabūt nepieciešamo naudas summu kādam ieplānotam ceļojumam vai neplānotai ballei, ir paņemt kredītu. Taču vēl labāks risinājums ir krājkonta uzsākšana.

Kad izvēlēties krājkontu?

Vēlaties uzkrāt kādu naudas summu vai arī jums ir līdzekļi, kurus negrasāties uzreiz tērēt? Tieši tam ir paredzēts krājkonts — beztermiņa noguldījuma veids ar iespēju to brīvi papildināt un uzkrāt papildu naudas līdzekļus. Krājkonts ir lielisks palīgs, ja vēlaties uzkrāt naudu kādam konkrētam mērķim vai vienkārši noguldīt naudu uz nenoteiktu termiņu, saņemot arī peļņas procentus.

Uzsākt brīvo naudu līdzekļu uzkrājumu – lielisks veids, kā sākt laicīgi domāt par savu nākotni. Kas īsti zina, kad būs nepieciešams iegādāties kādas lielas preces, piemēram, automašīnu? Krājkonts ir labākais variants, kā pavairot savas finanses.

Kādas ir krājkontu priekšrocības?

  1. Naudu iespējams izmantot jebkurā jums vēlamā brīdī.
  2. Informējot banku septiņas dienas iepriekš, visu uzkrājumu vai tikai tobrīd nepieciešamo naudas summu var izņemt bez komisijas maksas. (Ja citos noguldījuma veidos nauda tiek uzkrāta konkrētu laika periodu un ātrāk to bez zaudējumiem nav iespējams atgūt, tad krājkonts sniedz iespēju saņemt noguldīto pamatsummu un peļņu jebkurā laikā.)
  3. Kontu var atvērt arī bērnam. (Vecāki šo krājkontu atver bērna vārdā, taču bērns spēs to izmantot tikai tad, kad būs sasniedzis pilngadību.)
  4. Uzkrājumu var neierobežoti un ērti papildināt, kad vēlaties un kādu summu vēlaties.
  5. Ir iespēja arī pievienot regulāro maksājumu no algas konta.
  6. Peļņas procenti tiks ieskaitīti klienta krājkontā katru mēnesi.
  7. Viegli uzsākt (no 1 EUR vai 10 EUR, atkarībā no bankas).
  8. Krājkonts nevar sabojāt cilvēka kredītvēsturi, kā arī cilvēks nevar šādi nonākt parādnieku sarakstā.
  9. Jūsu krājkontā var ieskaitīt kādu naudas summu var jebkurā brīdī un jebkādu naudas summu.

Kā to izdarīt?

Atvērt krājkontu var ātri, bez maksas, ērti savā internetbankā, kā arī jebkurā brīdī var sekot līdzi uzkrājumam.

Kas jādara, pirms jūs noslēdzat līgumu par sava krājkonta atvēršanu?

Noteikti ir jāizskata un jāsalīdzina visu banku krājkontu piedāvājumi un veidi. Protams, uzticamai un veiksmīgai sadarbībai nākotnē labāk izvēlēties banku, kurā jau atrodas norēķinu konts. Taču, ja citas bankas piedāvājums liekas ienesīgāks, tad personai ir tiesības krājkontu atvērt citā bankā. Turklāt ir iespējams atvērt arī vairākus krājkontus.

Viens no svarīgākajiem faktoriem, kuru noteikti ir jāņem vērā, izvēloties banku, kurā atvērt krājkontu, ir procentu likme. Ja cilvēks vēlas iegūt lielu peļņu, negaidot vairākus gadus, tad krājkonta vietā labāk izvēlēties kādu progresīvu depozītu. Krājkontam ir zema procentu likme – lielākoties vien 0,15%. Peļņas procenti tiek aprēķināti katru dienu un mēneša beigās tiek ieskaitīti krājkontā.

Kopumā – par vai pret?

Uzkrājot naudu krājkontā, jārēķinās, ka no iegūtās peļņas būs jāmaksā valsts nodokļi. Svarīgākais, ka nodokļi nav jāmaksā par to naudu, ko cilvēks pats novirza krājkontam, nodokļi attiecas tikai uz to naudas summu, kas tiek iegūti no procentiem. Turklāt nodokļus no peļņas automātiski pārskaita banka – krājkonta īpašniekam par nodokļu maksāšanu nav jāuztraucas.

Krājkonts ir piemērots risinājums, lai sasniegtu mērķus, kam ir nepieciešama lielāka naudas summa. Turklāt vienlaikus ir saglabāta iespēja piekļūt uzkrātajai naudai, ja ir tāda nepieciešamība. Tas arī palīdzēs izveidot labu ieradumu un iemācīties krāt savu naudu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *