Kopīgais jeb ģimenes budžets jaunlaulātajiem

Aizdot naudu

Vasara ir laiks, kad liela daļa pāru nolemj uzsākt  ģimenes dzīvi un apprecēties, tomēr pēc skaistā notikuma, kas, protams, ir prasījis gana daudz līdzekļu, nereti rodas jautājums par kopējo budžetu un kā tikt galā ar visiem izdevumiem. Šajā brīdī ir jāsaprot tas, ka runa ir par 2 cilvēkiem, kuri ir audzināti savādāk, kuru intereses, raksturs un uzskati par daudzām, tajā skaitā naudas lietām var būtiski atšķirties, tādēļ kopīgā budžeta pārvaldīšana ne vienmēr var būt viegls uzdevums. Kā tikt galā ar jauno situāciju, kad Tava alga vairs nav tikai Tava un ikdienā parādās ģimenes budžets?

Komunicējiet viens ar otru!

Komunikāciju varētu uzskatīt par vienu no svarīgākajiem veiksmīgas kopīgā budžeta pārvaldīšanas faktoriem. Izvērtējiet savus iepirkšanās paradumus, nosakiet limitus, runājiet par lieliem pirkumiem.

Izveidojiet kopīgu budžetu

Pēc tam, kad būsiet kopīgi izvērtējuši savus iepirkšanās paradumus, izdevumus, kā arī kopīgos ienākumus, veltiet laiku budžeta izstrādei – cik daudz un kam katru mēnesi vajadzētu tērēt un tamlīdzīgi.

Nosakiet savus finansiālos mērķus

Atceries – Tavi kā finansiālie, tā arī cita veida mērķi, var būtiski atšķirties no otra cilvēka domām, tādēļ svarīgi ir diskutēt par šo jautājumu un nonākt pie kopsaucēja attiecībā uz naudas tērēšanu. Iespējams, laulātais cilvēks domā par nākotni un vēlas veidot uzkrājumus, lai Jūs varat iegādāties savu pirmo mājokli, bet varbūt šādu plānu nav un uzkrātā nauda ir paredzēta nākamās vasaras ceļojumam? Tieši tas, kādi un cik lieli mērķi attiecībā uz finansēm un dzīvi kopumā Jums abiem būs, ietekmēs Jūsu ikdienu, tādēļ diskutējiet par to!

Neturiet noslēpumus

Ģimenes budžets nozīmē to, ka par slepeniem pirkumiem būtu jāaizmirst – ja kaut kas ir nepieciešams mājai, mašīnai, skaistumam, par to ir jārunā ar otru cilvēku un jāmeklē risinājumi.

Veidojiet uzkrājumus kopā

Neatkarīgi no tā, kādi ir Jūsu noteiktie finansiālie mērķi, ģimenes budžets būtu jāveido ar vismaz nelielu uzkrājumu veikšanas plānu, jo dzīvē gadās dažādi negaidīti notikumi, kuriem būtu nepieciešams sagatavoties, lai šādos gadījumos nebūtu jāapsver, piemēram, ātro kredītu ņemšana. Uzkrājumu veidošana kopīgiem spēkiem var motivēt Jūs sasniegt nospraustos mērķus, pie tam šāda mērķa sasniegšana kopā ar savu laulāto sniegs vēl lielāku gandarījumu.

Kāzas garām, bet finanses nav atguvušās?

Pirms tiek plānots ģimenes budžets, jātiek galā ar visām kāzu izmaksām, kuras, kā zināms, nav no mazākajām. Lai nekavētu kādu maksājumu, Jums ir iespēja pieteikties Nordcard kartei, kas kalpo kā kredītkarte:

  • Nordcard kredītspeciālisti izskatīs Jūsu pieteikumu un piešķirs kredītkarti ar noteiktu kredītlimitu;
  • Jūs varēsiet izmantot aizdevumu visu uzreiz vai pa daļām, procentus maksājot tikai par izmantoto aizdevuma daļu;
  • Varēsiet saņemt dažādus izdevīgus piedāvājumus, vienlaicīgi nodrošinoties ar to, ka papildus naudas līdzekļi būs Jums pieejami jebkurā laikā.

Aizņemieties atbildīgi, izvērtējot savas ģimenes budžetu un aizdevuma nepieciešamību!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *