Ko der zināt, pirms aizņemies ātro kredītu?

Visi kredītdevēji rosina savus klientus, gan topošos, gan esošos, aizņemties atbildīgi, taču vismaz pagājušā gada dati rāda, ka problēmas atmaksāt ātros kredītus ir vismaz 15% klientu. Tas nav liels skaitlis. Salīdzinājumam, aptuveni 20% amerikāņu ir zems kredītreitings (t.i., pēdējo gadu laikā kavēti maksājumi), taču ir liela atšķirība vai esat parādā bankai vai privātajiem kredītdevējiem. Tāpēc šajā rakstā mēģināsim apkopot biežākos iemeslus, kāpēc var rasties problēmas atdot īstermiņa jeb ātro kredītu.

Kāpēc var rasties problēmas kredīta apmaksā?

  • Pārvērtētas spējas kredītu atdot

Ātrais kredīts bieži tiek izmantots kā glābiņš, kad trūkst visi striķi, un ir steidzami vajadzīga nauda. Diemžēl ne viss atrisinās tā, kā plānots, un var gadīties “no vilka bēgot lācim rīklē”. Aizņemies tikai tad, ja skaidri zini, kā iegūsi līdzekļus, lai aizdevumu atmaksātu. Gadījumā, kad nav cerību vajadzīgo naudu saņemt laikā, iesakām vērsties pēc palīdzības pie ģimenes locekļiem, jo, kredītu neatmaksājot, varat iekulties lielākās nepatikšanās, nekā vienkārši paprasot palīdzību ģimenei vai draugiem.

  • Neparedzēti izdevumi

Ja esat paņēmis ātro kredītu, lai veiktu kādu pirkumu vai kaut kur aizbrauktu, var gadīties, ka notiek kas neparedzēts, piemēram, salūst auto vai aizkavējas alga. Šādā gadījumā varat palielināt kredīta atmaksas termiņu. Tas maksā naudu, taču ja jums ir stabils atalgojums, iespējams, ka vērts kādu laiku savilkt jostas, lai atdotu kredītu.

Bez tam, abos minētajos gadījumos ir svarīgi mēģināt panākt vienošanos ar kredītdevēju firmām. Protams, tas nebūs bez maksas, jo jūs tomēr būsit pārkāpis līguma nosacījumus, tomēr mēģināt ir vērts, jo šiem uzņēmumiem svarīgs ir katrs klients un, protams, arī reputācija.

Kā izvairīties no šīm problēmām?

Pats svarīgākais ir atrast pareizo kredītdevēju. Izpētiet pieejamos piedāvājumus un atrodiet sev izdevīgāko. Pievērsiet sevišķu uzmanību tam, cik maksā pagarināt atmaksas termiņu. Iespējams, ka varat pat izvēlēties kredītdevēju ar sliktākiem procentiem, lai samazinātu izmaksas termiņa pagarināšanai, ja neesat drošs, ka varēsit naudu atgriezt laikā. Protams, paturiet prātā to, vai kredītu vispār spēsit atdot. Laba mēraukla ir šāda: kredīta atmaksa nedrīkst pārsniegt 30% no jūsu mēneša ienākumiem.

Noteikti izpētiet līguma nosacījumus pirms aizņematies. Liela daļa kredītņēmēju “iekrīt”, aizņemoties bezprocentu ātros kredītus – ja aizņemsieties šādu kredītu, naudu jāatgriež tieši norādītajā laikā, savādāk varat nesagatavots sastapties ar lieliem procentu maksājumiem.

Aprēķiniet arī “apokalipses scenāriju” – t.i., lielāko naudas summu, ar kuru jums vajag rēķināties, ja kas noiet greizi jūsu finansēs. Šādi jūs samazinat iespēju, ka neatdosit kredītu laikā. Šī procesa laikā jūs arī piespiedu kārtā pārvērtējat savas spējas kredītu atdot.

Cerams, ka palīdzējām jums gūt lielāku skaidrību par to, kā izvairīties no nepatīkamām situācijām kredīta atgriešanai – aizņemieties gudri, un vēlam veiksmi, izmantojot ātrā kredīta pakalpojumus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *