Ko der zināt, kad aizņematies ātro kredītu

Ātrais kredīts Latvijā pēdējos gados ir kļuvis par aizvien populārāku un arī lētāku kredīta veidu. Kā raksta “DienasBizness”, nebanku kredītu – t.i., lombardu un ātro kredītu devēju izsniegto kredītu – likmes uz 2010. gada beigām bija samazinājušās par 30%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Bez tam, šo īstermiņa aizdevumu tirgus ir kļuvis daudz sakārtotāks un klientiem drošāks. Taču lielai daļai kredītņēmēju tāpat ir neizpratne vai domstarpības par to, kas un kā notiek, kad aizņematies ātro kredītu. Tāpēc šajā rakstā centīsimies rakstīt par to, kas ir svarīgi, aizņemoties ātro kredītu.

Priekšnosacījumi, lai saņemtu ātro kredītu

Ātro kredītu var saņemt iedzīvotāji no 19retāk 18 vai 21 – gadu vecuma līdz 65, dažreiz 75 gadu vecumam. Internetā ātro kredītu var noformēt tikai tad, ja ir bankas konts ar pieslēgtu internetbanku. Ir vajadzīgs arī mobilais telefons, no kura var nosūtīt apstiprinājuma īsziņu. Šie principā ir vienīgie priekšnosacījumi, kurus var piemērot visiem kredītdevējiem. Daži kredītdevēji apskata topošā klienta kredītvēsturi, kam jābūt pietiekami uzticamai, lai kredītu izsniegtu.

Daži brīdinājumi par ātro kredītu

Bilde

Mēs visi zinām, cik ātrais kredīts ir bīstams, ka to nevajag aizņemties, un tā tālāk. Taču dažreiz ir tā, ka vajag, un viss. Tāpēc šeit centīsimies vairāk norādīt uz aizdevuma sekām, kas nav saistītas ar to, ja kredītu neatdodat laikā – to tāpat visi zina.

Plašu rezonansi Latvijā guva gadījums, kad kādai trūcīgai ģimenei Tāšu ciemā atsacīja garantētā minimālā ienākuma (GMI) pabalstu, jo ātrais kredīts tika uzskatīts par ienākumu avotu. Tātad, ja saņemat līdzīgu pabalstu, vai nu aizņemieties savādākā veidā, vai aizņemieties ar citu cilvēku bankas kontu.

Neatdots ātrais kredīts parādās kredītvēsturē, bet tekošie kredīti nē. Tātad – praktiski cilvēks var noformēt tikpat ātro kredītu, cik Latvijā ir ātro aizdevumu firmu. Izmantojot vairākus ātro kredītus vienlaikus, cilvēki var sabūtvēt parādu piramīdas, kas beigu beigās, parādus tikai palielina. Uz to Armands Broks, OpenCredit valdes priekšsēdētājs, atbild: “Pieļauju, ka bankas apzināti šobrīd saceļ ažiotāžu tirgū, jo vēlas atgūt savus bijušos klientus[…]”. Lai tur būtu kā būdams, lūdzu, neizmantojiet kredītus šādi.

Daži atvadvārdi

Rakstā noskaidrojām, ka pat tad, ja atdod parādus, no ātrajiem kredītiem ir ko baidīties, bet tikai tad, ja aizņemas negudri.

Kaut arī pirmais aprakstītais gadījums ir vairāk skumjš, otrais scenārijs par vairākiem kredītiem vienlaikus jau pilnīgi noteikti ir cilvēka neizsīkstošo cerību – t.i., neinformētības par sekām – rezultāts. Būsim gudri. Pirms ņemam ātro kredītu, painteresējamies, ko tas var nozīmēt priekš citām finanšu saistībām. Bet, ja esam iekūlušies parādos, nevajag steigt uzņemties jaunas parādsaistības, bet lēni – pretstatā mūsdienu atslēgvārdam ātri – izdomājam, ko īsti iesākt ar radušos situāciju.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *