Kļūdas ņemot kredītu

Kādas ir visbiežāk pieļautās kļūdas ņemot kredītu? Izlasi jau tagad visbiežāk pieļautās kļūdas, ko pieļauj cilvēki ņemot kredītu. Parasti šādas kļūdas tiek pieļautas ņemot kredītu uz vairākiem mēnešiem vai gadiem.

Ņemt kredītu, lai segtu citus kredītus. Nav noslēpums, ka iespējams aizņemties vairākās kredītiestādēs un iegūt vairākus kredītus. Kad jāsāk atmaksāt kredītu, aizņēmēji aizņemas citur, lai segtu citas kredītsaistības. Šāds variants nepalīdzēs atmaksāt kredītus, bet gan ievilks lielākās kredītsaistībās un ar laiku būs daudz vairāk problēmas.

Nepietiekama savu personīgo finanšu līdzekļu plānošana. Bieži cilvēkiem rodas problēmas ar kredītu atmaksu, jo iepriekš nav bijusi savu personisko finanšu līdzekļu plānošana, kā rezultātā vienā brīdī cilvēkam rodas problēmas ar kredītu atmaksu. Naudas plānošanas eksperti uzsver, ka vislabākais variants pirms kredīta noformēšanas ir atcerēties, ka kredītsaistības nedrīkst pārsniegt 30-40% no ikmēneša ienākumiem un pēc visu ikmēneša maksājumu (kredītu pamatsummas un procentu maksājumiem) atskaitīšanas no ģimenes neto ieņēmumu kopsummas uz katru ģimenes locekli būtu jāpaliek pāri vismaz summai, kas nav mazāka kā LR Centrālās statistikas pārvaldes aprēķinātais iztikas minimums.

Iegādājoties nekustamo īpašu cilvēki neapzinās papildus izmaksas. Ņemot kredītu dzīvokļa vai mājas iegādei jāapzinās, ka būs nepieciešamas papildus izmaksas. Tie var būt komunālie maksājumi, transporta izdevumi vai kādi citi maksājumi, kurus kredītņēmējs nav ierēķinājis. Tāpat ir ar transporta līdzekļiem. Lai auto kustētos tam ir nepieciešama degviela, apkope un protams, jārēķinās ar neparedzētām izmaksām, kad nepieciešams remonts. Tādēļ pirms auto iegādes rūpīgi jāizvērtē, kādu auto jūs varat atļauties, uzturēt, lai tas neradītu problēmas aizdevuma atmaksai.

Labs risinājums pirms kredīta ņemšanas ir meklēt padomu pie bankas darbiniekiem, kuri izvērtēs Jūsu finansiālo stāvokli un iespējamo kredītsaistību apjomu, kā arī konsultēs dažādos jautājumos saistībā ar aizdevumu un citiem kredīta saistītiem jautājumiem.

Kredītu var atļauties tikai cilvēki ar stabiliem un regulāriem ienākumiem. Pirms aizņemies, rūpīgi izvērtē savas spējas atmaksāt kredītu. Noteikti izvērtē vai spēsi nākotnē atmaksāt ikmēneša maksājumus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *