Kļūdas, ko cilvēki visbiežāk pieļauj, piesakoties kredītam

KimbiKimbi.lv  kredīti var tik izmantoti visdažādākajiem mērķiem, un parasti tos ir salīdzinoši viegli un ātri iegūt, reģistrējoties kredītdevēja mājaslapā un aizpildot kredīta pieteikuma anketu. Tomēr ērtā šo aizdevumu pieejamība nenozīmē to, ka pret tiem ir jāattiecās vieglprātīgi. Tālāk apskatīsim, kādas ir būtiskākās kļūdas, ko patērētāji mēdz pieļaut un no kurām būtu nepieciešams izvairīties, piesakoties kredītam internetā.

Jāpiebilst, ka Kimbi.lv izsniedz kredītlīniju, kura ir līdzīga patēriņa kredītiem un overdraftam, bet uzlabotāka. Tā kā neņem ļaunā, ka tā tiek saukta par patēriņa kredītu. Tā varētu būt uzlabotā patēriņa kredīta iespēja. Tas zināšanai.

Un turpinot par būtiskākajām kļūdām, ko patērētāji pieļauj un no kurām izvairīties:

Koncentrēšanās tikai uz procentu likmju lielumu

Lai gan procentu likmes tiek uzskatītas par svarīgāko ar kredīta ņemšanu saistīto aspektu un vairums patērētāju savu lēmumu balsta tieši uz šī faktora analīzi, citas ar kredīta ņemšanu saistītās lietas – komisijas maksas, kredīta atmaksas termiņi un nosacījumi, iespējas atmaksāt kredītu ātrāk, soda sankcijas novēlotu maksājumu gadījumā – ir tikpat svarīgas un tām pilnīgi noteikti būtu jāpievērš uzmanība, jo tās ietekmēs to, cik kredīts patērētājam izmaksās ilgtermiņā.

Nepietiekama tirgus izpēte un dažādu kreditoru piedāvājumu salīdzināšana

Šobrīd Latvijā ir ļoti daudz alternatīvo finanšu institūciju, kas piedāvā pieteikties patēriņa kredītam internetā, tādēļ patērētājiem pirms izvēles izdarīšanas būtu nepieciešams apskatīt vairāku kreditoru piedāvātos patēriņa aizdevumus, lai noteiktu savai situācijai un prasībām atbilstošāko aizdevēju. Lai atvieglotu patērētājiem šo uzdevumu, šobrīd internetā ir pieejamas vairākas mājaslapas, kas ir apkopojušas informāciju par dažādiem aizdevējiem, to piedāvātajiem kredītu veidiem, procentu likmēm un aizdevuma nosacījumiem.

Neizlasīti kredīta līguma nosacījumi

Lai gan kreditori ir padarījuši pieteikšanās procesu patēriņa kredītam internetā ērtu un vienkāršu, tas nenozīmē, ka kredīta līguma nosacījumiem nevajadzētu pievērst pastiprinātu uzmanību. Lai samazinātu ar kredīta ņemšanu saistītos riskus, vienmēr ir nepieciešams rūpīgi izlasīt visus līguma punktus un saprast to, jo līdz ko līgums ir parakstīts, patērētājs ir atbildīgs par visu tajā rakstīto.

Kredīts, kuru nevar atļauties

Viena no visbiežākajām kļūdām, ko cilvēki pieļauj saistībā ar patēriņa kredītiem, it tas, ka tie aizņemas vairāk kā var atļauties.  Šie aizdevumi tiek izsniegti bez nodrošinājuma, līdz ar to tā lielums ir atkarīgs no konkrētā cilvēka kredītvēstures, ienākumu līmeņa un parādsaistību lieluma, tomēr, lai gan aizdevējs bieži var piedāvāt aizņemties dažāda lieluma summas, patērētājam ir jāapzinās savas iespējas un vajadzības un jāaizņemas tikai tik, cik ir nepieciešams.

Alternatīvu nemeklēšana

Mūsdienu sabiedrība, nonākot finansiālās grūtībās, bieži neizvēlas meklēt alternatīvus veidus, kā atrisināt radušās problēmas, bet uzreiz vēršas pie kāda no aizdevējiem. Tomēr jāatceras, ka patēriņa kredīti internetā ir īstermiņa aizdevumi, kuriem ir raksturīgas samērā augstas procentu likmes, tādēļ tos būtu nepieciešams izmantot tikai lielas nepieciešamības gadījumā. Iespējamās alternatīvas var būt, piemēram:

  • Avanss darbā;
  • Papildus pienākumu uzņemšanās darbā vai virsstundas, lai sakrātu naudu, kas nepieciešama;
  • Aizdevums no draugiem vai ģimenes locekļiem;
  • Cits kredīta veids, kam būtu mazākas procentu likmes.

Aizņemties atbildīgi, nepieļaujot iepriekš minētās kļūdas un pārdomājot kredīta nepieciešamību!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *