Kas ir kredīta brīvdienas?

Kredīta brīvdienas ir bankas iedotas brīvdienas, kuru laikā Jums nav jāmaksā kredīta pamatsumma, bet ir jāmaksā procenti. Tas nozīmē, ka noteiktu laiku Jūs varēsiet maksāt tikai procentus un attiecīgi Jums nebūs tiks liels kredītu slogs.

Kredītu brīvdienas īstermiņa kredītiem

Arī īstermiņa kredītiem parasti ir kaut kas līdzīgs kredītu brīvdienām. Vairums aizdevēji par simbolisku samaksu Jums piedāvā atlikt kredīta atmaksas termiņu. Iemaksājot noteiktu naudas summu aizņēmējs var atlikt kredīta pamata summas atmaksu vēl līdz pat mēnesim. Parasti tās ir 7 dienas, 14 dienas un 30 dienas.

Pirmais kredīts bez maksas

Pirmais kredīts bez maksas nozīmē, ka jaunajiem klientiem pirmajā reizē nav jāmaksā procenti jeb komisija par kredīta izmantošanu. Ja klientam pirmajā reizē ir nepieciešamas kredīta brīvdienas, tad termiņa pagarināšana izmaksās tik daudz, cik atkārtotam kredītam. Piemērs: ja būsi aizņēmies 150 Eur uz 30 dienām, tad atmaksas termiņa pagarināšana izmaksās 8,10 Eur uz 7 dienām, 10,20 Eur uz 14 dienām un 15 Eur uz 30 dienām. Ja netiek pārkāpti līguma nosacījumi un tamlīdzīgi, tad kredīta atmaksas termiņu klients var pagarināt tik daudz reizes, cik nepieciešams.

Nepilnās kredīta brīvdienas

  • laika periods, kurā vari nemaksāt parāda pamatsummu ilgtermiņa kredīta gadījumā, vienojoties ar banku vai ātro kredītu kompāniju;
  • Lai noformētu nepilnās kredīta brīvdienas jānoformē iesniegums attiecīgajā kredītiestādē par situāciju kurā esi nonācis, un kādēļ ir nepieciešamas šādas brīvdienas;
  • Nepilnajās kredīta brīvdienās Tu netiec pilnībā atbrīvots no parāda atmaksas un Tev ir jāmaksā kredītiestādei ikmēneša procentu maksājumi, bet uz šo laiku Tu vari samazināt kopējo atmaksas summu neveicot pamatsummas atmaksu.
Pilnās kredīta brīvdienas
  • ir laika periods, kurā Tu kādā kompānija tiec pilnībā atbrīvots no kredīta atmaksas uz vienu vai vairākiem mēnešiem;
  • jāuzsver, ka pilnās kredīta brīvdienas nokārtot ir ļoti grūti un ir jābūt ļoti labam pamatojumam, lai spētu vienoties ar banku vai attiecīgo aizdevēju par šādu pakalpojumu noformēšanu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *