Kas ir ātrais kredīts?

Ātrais kredīts ir īstermiņa naudas aizdevums, kuru parasti noformē internetā. Kaut gan Latvijā ienācis tikai 2007. gadā ar somu firmu Ferratum, ātrais kredīts jau ir kļuvis par vienu no populārākajiem īstermiņa aizdevuma veidiem. Pārsvarā to izmanto, lai segtu īstermiņa finanšu iztrūkumu, retāk – lai veiktu kādu pirkumu.

Ātrā kredīta nosacījumi

Kredītu likums nosaka, ka Latvijā kredītu izsniegšanai nepieciešama licence (tā maksā 50 000 latu, kā arī jāatjauno reizi gadā par 10 000 latiem), un kredītņēmējam ar kredītdevēju jānoslēdz līgums par katru aizņemšanās reizi. Ātro kredītu Latvijā darbojošās firmas visbiežāk izsniedz ar termiņu no 7-30 dienām. Ja līguma nosacījumus nepildat, t.i., neatdodat norunāto summu laikā, jums papildus jāmaksā noilguma nauda. Ja neatgriežat arī to, kredītdevējs patur tiesības vērsties pie parādu piedzinēju firmām. Bez tam, kredītu var arī pagarināt vai papildināt, par to samaksājot noteiktu summu.

Kāpēc cilvēki izvēlas ātro kredītu?

Ātrais kredīts ir ātrākais veids, kā legāli iegūt naudu. Piesakot ātro kredītu, varat naudu saņemt līdz pat 15 minūšu laikā (parasti gan jāgaida ilgāk). Tas ir arī ērts, jo to var pieteikt internetā vai kioskā, bez liekiem dokumentiem. Šīs divas īpašības papildina arī dažādas kredītdevēju akcijas, piemēram, pirmais kredīts par velti vai arī dažādi bonusi – bezmaksas picas, kinobiļetes u.c. piedāvājumi – jauniem klientiem. Bez tam, kredītdevēju mājaslapas pārsvarā ir ļoti ērti izmantojamas un pārskatāmas. Tātad, var droši teikt, ka ātrais kredīts ir ārēji pievilcīga aizdevuma forma.

Ko der zināt, kad aizņematies

Latvijā ir vismaz 17 aizdevēji, kas izsniedz ātros kredītus internetā, un kopā ir vairāk nekā 40 firmu, kas saņēmušas nebanku kredītdevēju licenci. Katrai firmai ir dažādi aizdevumu nosacījumi un prasības aizdevumu izsniegšanai. Izpētiet šos nosacījumus un atrodiet sev labāko risinājumu. Pirmais aizdevums vairāk nekā pusei aizdevēju ir bezmaksas; ja vēlaties aizņemties vairāk kā vienu reizi, izmantojiet to, ka varat jebkurā brīdī vērsties pie cita aizdevēja. Tādējādi jūs ietaupīsiet, kā arī palielināsiet savas iespējas kredītu atdot laikā.

Ātrais kredīts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *