Kāpēc salīdzināt ātros kredītus

Tā kā Latvijā ir veseli 57 nebanku kredītdevēji (Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) dati, 2015. gada nogale), no kuriem lielākā daļa ir ātro kredītu firmas, ir skaidrs, ka to piedāvājumi atšķiras. Tas nozīmē, ka dažu piedāvājums ir izdevīgs, citu – ne visai. Tāpēc ātro kredītu salīdzināšana ir svarīga – lai ietaupītu un, iespējams, saņemtu pirmo kredītu bez procentu maksas. Šajā rakstā apskatīsim to, kādas lietas vērts salīdzināt dažādu kredītdevēju piedāvājumā, ja jau esat izšķīries izmantot ātro kredītu devēju pakalpojumus.

Pirmais kredīts bez procentu maksas – iemesls salīdzināt

ZUZ ātrie kredīti

Ja jau esat aizņēmušies pie kāda ātro kredītu devēja, tad jums vairs nepienākas pirmais bezprocentu aizdevums. Lai gan daži klientus cenšas noturēt ar lojalitātes programmām (tāda ir, piemēram, SMSCredit.lv), ir vērts vēlreiz aizpildīt formu pie cita kredītdevēja, lai par savu aizdevumu nav jāmaksā. Tā jūs ne tikai ietaupīsiet naudu, bet arī nedaudz palielināsiet savas iespējas kredītu atdot laikā – un tā tiešām ir problēma lielai daļai kredītņēmēju.

Procentu likmes – ja vajadzīgs lielāks aizdevums

Ja jums nepieciešams aizdevums virs 300-400 eiro, tad, visticamāk, jums būs nepieciešams nebanku kredītdevējs, kas piedāvā arī lielākus aizdevumus. Diemžēl šāda veida aizdevumiem pirmo kredītu nedod bez maksas. Tas nozīmē, ka būs jāmaksā procenti, tādēļ, ja nu gadās aizņemties vairāk, vērts salīdzināt kredīta procentus, lai ietaupītu. Jāņem vērā, ka, ja aizņematies ar sliktu kredītvēsturi vai mazākiem ienākumiem, kredītdevējs var uzskatīt jūs par riska grupas klientu, kas nozīmē, ka kredītu jums var izsniegt ar lielākiem procentiem.

Cik aizdod?

Pārsvarā ātros kredītus aizdod summā no 10 līdz 400 eiro, lielākas summas raksturojot ar vārdiem “patēriņa aizdevums” vai līdzīgi. Daudzas firmas piedāvā ātro kredītu līdz 300-400 eiro termiņā līdz 30 vai 45 dienām. Taču ja mēģināsiet aizņemties vairāk, jums tiks piedāvāts patēriņa aizdevums, kuru var atmaksāt pāris gadu laikā. Tas, vai aizdevējs piedāvā jums nepieciešamo summu, arī, protams, ir svarīgs faktors aizdevēja izvēlē, un noteikti tas ir faktors, kuru vērts salīdzināt.

Reputācija?

Lai gan par daudziem kredītdevējiem ir sliktas atsauksmes (tur ir vainīgi gan kredītdevēji, gan kredītņēmēji), kopumā vissvarīgākais kritērijs aizdevēja uzticamībai ir tas, vai tie darbojas ar PTAC izsniegtu licenci. Ja tā ir, tad par aizdevēja uzticamību nav vērts uztraukties. Ja nu tomēr vēlaties aizņemties no ētiski nevainojama kredītdevēja, vērts izpētīt ziņas, jo vairāki kredītdevēji regulāri saņem sodus vai nu par patērētāju maldināšanu reklāmās, vai par nepietiekamu klientu maksātspējas izvērtēšanu.

Līguma nosacījumi

Līdztekus citiem kritērijiem, gudri ir salīdzināt līguma nosacījumus, t.sk. reģistrācijas maksu, soda procentus, utt. Ātro kredītu devēji visi kā viens piedāvā kredītu bez ķīlas, taču atsevišķos punktos nosacījumi var atšķirties. Piemēram, Vivus.lv pašlaik piedāvā aizdevuma apdrošināšanu, kura tiek piedāvāta katram kredītam, kas noformēts vismaz uz četriem mēnešiem – tā ir vērā ņemama priekšrocība, lai izšķirtos par labu šim kredītdevējam. Lai gan kredītdevēja darbalaiks nav minēts līguma nosacījumos, neaizmirstiet apskatīt arī to, lai saprastu, vai kredītu saņemsiet sev nepieciešamajā laikā.

Tā kā jau esat šajā lapā, kāpēc nesalīdzināt kredītus pie mums? Tā kā ātros kredītus ir tik vienkārši izmantot, un to nokārtošana aizņem īsāku laiku, nekā, piemēram, auto līzinga noslēgšana, neaizmirstiet – vienmēr salīdziniet, pirms aizņematies.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *