Kāpēc jāveido rezerves krājumi?

Finansējums, finanses

Skatoties savu mīļāko televīzijas pārraidi, mēs pamanām reklāmas par izdevīgiem aizdevumiem, arī klausoties radio. Kredīti ir visur. Nepaiet ilgs laiks, un no draugu puses var dzirdēt: „Es paņēmu kredītu, lai nomaksātu savu dzīvokli!” Un drīz vien pats vārds „aizņēmums” liek nodrebēt.

Kā nodrošināt mieru un stabilitāti?

Lai varētu sēdēt mierīgi, nenāk par ļaunu kādi naudas krājumi. Tiem nav obligāti jāstāv kādā bankas noguldījumu kontā. Krājumi var stāvēt kādā krājkasē, makā, zeķē, jebkur. Tomēr cilvēkiem, kuri pēc katras mazākās nepieciešamības grib sasist šo krājkasi, labāk noguldīt naudu tur, kur nagi neniez paņemt.

Ļoti bieži mūsu dzīvēs gadās neplānoti maksājumi, kurus mēs gribot vai negribot nespējam ieplānot budžetā. Dāvanas, izlaidumi, saplīsusi tehnika, pēkšņi nestrādājoša mašīna vai ārsta apmeklējumi. Mēs neesam viszinoši, nevaram zināt, kad un cik nauda būs nepieciešama, tāpēc labāk nodrošināties, un daudz labāk ir retu reizi krietnu vai ne tik krietnu naudas summu izņemt no krājumiem, nevis aizņemties.

Kāpēc labāk iekrāt, nevis ņemt kredītu?

Pēc aizņemšanās atkal ir jālauza galva un jāplāno budžets tālāk. Kā atmaksāt aizņemto naudu? Kur dabūšu papildus ienākumus? Ja nu atkal kaut kas neplānots notiek? Tā, lai atmaksātu pirmo aizņemto naudas summu, cilvēks aizņemsies otro reizi, un tā tas var turpināties neskaitāmos apļos.

Kā viegli veidot iekrājumu?

Lai veidotos krājumi, nav jānoliek divi simti eiro uzreiz un jāēd tikai baltu maizi turpmākos mēnešus. Ik mēnesi vai nedēļu var nolikt piecus eiro, desmit, piecpadsmit, tik, cik uzskatāt par nepieciešamu. Ikdienas gaitās ejot, tie pāris eiro nemaz nedominēs pār visu budžetu, un tīri labi varēsiet dzīvot tāpat kā iepriekš.

Nākamajā reizē, kad būs neplānoti izdevumi, nebūs daudz jādomā, no kā aizlienēties naudu, jo jums nevajadzēs aizņemties – varēsiet paņemt no savas iekrātās naudas summas. Varbūt pēc kāda laika no iekrātās naudas būs vēlme nopirkt jaunu kleitu vai uzvalku, vai grāmatu. Krāt naudu beigās, izrādās, nav tik grūti, nav jāēd tikai plikas maizes šķēles, ar to var aprast, un beigu beigās labums ir tikai jums pašiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *