Kāpēc dzīvot taupīgi

Ja vēlaties dzīvot taupīgi, tad, visticamāk, esat apzinājis savu materiālo stāvokli un tēriņus, un tie jūs neapmierina. Katram ir savi iemesli, kāpēc vēlēties dzīvot taupīgi, taču, ja jums nepieciešams mazs “grūdiens” pareizajā virzienā, šajā rakstā mēģināsim jums sniegt tieši to.

Kāpēc dzīvot taupīgi jau šodien?

Naudas aizdošana

  • Drošība – Dzīvojot taupīgi, jūsu materiālā situācija būs nodrošināta, jo dzīvot taupīgi nozīmē ne tikai netērēt naudu nevajadzīgām lietām, bet arī veidot uzkrājumus, kas palīdzēs, ja kādu iemeslu dēļ būsit nokļuvis finansiālās grūtībās. Šie uzkrājumi var palīdzēt, piemēram, apmaksāt ārsta rēķinus, salabot mašīnu, kā arī citādi palīdzēt sev, ja pēkšņi mainās materiālie apstākļi.
  • Paļāvība uz sevi – Tā kā pirmā lieta, ko cilvēki dara, kad viņiem beidzas nauda, ir aizņemties – vai nu no radiem un draugiem, vai ātro kredītu kompānijām, vai citos veidos – tad dzīvojot taupīgi iekrātie uzkrājumi ļaus paļauties uz sevi, nevis citiem. Tāpat, dzīvojot taupīgi, jums būs nepieciešamās iemaņas, lai varētu vajadzības gadījumā savilkt jostu.
  • Spēja palīdzēt citiem – Cilvēki vislabprātāk savā dzīvē atceras ne tikai karjeras vai radošos panākumus, bet arī to, kā viņiem ir izdevies palīdzēt saviem draugiem un radiem. Ja būsit dzīvojis taupīgi, jūs varēsit sniegt palīdzību saviem tuviniekiem, draugiem un mīļajiem cilvēkiem, un tas savukārt jums ļaus labāk justies par savu dzīvi.

Kā dzīvot taupīgi?

Naudas maks

Tā kā jūs, visticamāk, jau esat izlēmuši dzīvot taupīgi, ķersimies “vērsim pie ragiem” un apskatīsim, kā tad taupīga dzīvošana īsti izskatās. Šeit aplūkosim pāris nosacījumus, kas nepieciešami taupīgai dzīvošanai, vadoties pēc portālā TIME publicētajiem padomiem.

  1. Apziniet savus ienākumus un izdevumus. Līdz pēdējam centam apzinot, kur un kā (pēcāk nāks arī “kāpēc”) jūs tērējat un iegūstat savu naudu – un kādos apjomos, jums būs iespējams izveidot budžetu, kas ir taupīgas dzīvošanas pamatā.
  2. Dzīvojiet zem savas iztikas līdzekļiem. Tas nozīmē – dzīvojiet, tērējot mazāk, nekā nopelnāt. Ja pašlaik dzīvojat “no rokas mutē”, tad vai nu samaziniet savus izdevumus, vai sāciet pelnīt vairāk. Bez šāda principa iekrājumus izveidot tīri loģiski vienkārši nav iespējams.
  3. Nošķiriet tēriņus no investīcijām. Investīcijas var būt, piemēram, kursi vai treniņi – lietas, kas sniedz labumu ilgtermiņā. Tēriņi ir viss pārējais, kas nenes ilgtermiņa labumu. Lai gan bez tēriņiem nav iespējams izdzīvot, apzinot, kas jūsu dzīvē ir tēriņi, kas – investīcijas, jūs varēsit pieņemt labākus finansiālus lēmumus.
  4. Pērciet kvalitatīvas preces. Kvalitatīvas preces, piemēram, dārgāks kurpju pāris vai LED lampas jūsu dzīvoklim, ļoti iespējams, var atmaksāties labāk, nekā lētāks kurpju pāris, kas jāmaina reizi pāris mēnešos, vai citas lietas.
  5. Izvairieties no patēriņa kredīta. Patēriņa kredīts, vairāk vai mazāk, ir vienkārši dzīvošana pāri saviem līdzekļiem. Protams, tas atkarīgs no katra atsevišķa gadījuma, taču patēriņa kredīts, ātrais kredīts, kā arī kredītkaršu aizdevumi – to visu lietošana nozīmē, ka jūs dzīvojat virs saviem līdzekļiem.
  6. Apzinieties atšķirību starp to, ko jums vajag, un to, ko jūs vēlaties. Atcerieties, ka tas, ko jums vajag, ir vienkāršs – ēdiens, pajumte, veselības aprūpe, utt. Pārējais ir – neteiksim, ka lieks – mazāk svarīgs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *