Kad ar kredītiem rodas problēmas – mini intervija

Šajā rakstā varēsim lasīt interviju ar kādu iedzīvotāju, kurš iekūlies parādos ar ātrajiem kredītiem. Rakstam tika intervēts Raivis (vārds mainīts) – 20 gadus vecs Latvijas iedzīvotājs, kas iekūlies parādos ar ātro kredītu uzņēmumiem. Viņš saņem neregulārus ienākumus, kas saistās ar dažādām spekulācijām.

Intervija:

Kāpēc paņēmi ātro kredītu un kādās summās?

Raivis: Vajadzēja kredītu, lai nodrošinātu tālākus ienākumus. Daļu naudas, godīgi sakot, nodzēru. Paņēmu vienā uzņēmumā 150, bet otrā – 250 latus.

Kāds tagad ir parāds?

R: 380 un 520 lati. Domāju, kā jau visi, kas šo kredītu ņem, ka atdošu pēc mēneša, jo bija radusies ļoti laba iespēja nopelnīt.

Ko tu darīji, kad saprati, ka naudu nevarēsi atdot laikā?

R: Lai nodrošinātu ienākumus, paņēmu vēl vienu kredītu, kuru gan atmaksāju laikā. Par pārējiem nospļāvos un gaidīju ienākumus, lai tos varētu atdot, bet tagad ar vienu kredītdevēju esmu vienojies par nomaksu pāris mēnešu laikā.

Kā – vēl vienu kredītu? Vai tad parādniekiem tos izsniedz?

R: Palīdzēja iemaņas darbā ar datoru… “uzlabot” bankas konta izrakstu ir vienkāršāk, nekā varētu likties.

Kā kredītdevēji mēģina atgūt savu naudu?

R: Sākumā draudēja ar tiesu darbiem, tagad viens no kredītiem ir nodots parādu piedzinējiem. Ik pa laikam zvana nepazīstami numuri, tos neceļu. Protams, raksta arī draudu vēstules pa pastu un e-pastu.

Kā tu grasies šo situāciju risināt?
R: Laika gaitā. Kad atbrauks parādu piedzinēji, ja atbrauks, tad centīšos samaksāt ātrāk, bet tagad gaidu lielākus ienākumus, lai varētu atdot arī otro kredītu. Kad varēšu, naudu atdošu.

Ko tu novēlētu citiem kredītņēmējiem?

R: Ātrajiem kredītiem vajag būt pēdējai vietai, kur meklēt naudu.

Nobeigums

Raivja stāvoklis ir patiešām neapskaužams, jo kopējā summa – 900 lati – nav tāda, kuru kurš katrs varētu pāris mēnešu laikā sapelnīt. Ja nepaveiksies, situācija beigsies vai nu ar mantu atsavināšanu vai tuvinieku iejaukšanos. Fakts, ka Raivim tagad ir sabojāta kredītvēsture, nebūs nav labojams, un parāds vēl kādu laiku metīs ēnu uz Raivja dzīvi.

Taču šis gadījums vedina arī uz citām pārdomām – cik gan viegli ir bezatbildīgi aizņemties! Raivis ne tikai varēja paņemt otro kredītu, kamēr nebija atdevis pirmo, bet varēja paņemt pat trešo ar metodēm, kuras apmēram 30 minūtēs var izpildīt jebkurš, kas ar datoru nav uz ‘Jūs’.

2 Replies to “Kad ar kredītiem rodas problēmas – mini intervija”

  • Manā skatījumā par jēgpilnu stratēģiju varētu tikt saukta Vērtības celšana vai arī Klienta iszakmu (ne cenas) mazināšana.Rosīšanās ap cenu lapu ar atlaidēm manā skatījumā visbiežāk tā ir lāpīšanās, Produkta Vērtības graušana un šaušana pašiem sev kājā. Cenu enkuri ir ļoti saprātīga metode, taču tā būtu jākombinē ar atšķirīgām produktu komplektācijām/variācijām, nevis ar atlaidēm. Vismaz tā šķiet man!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *