Kā tikt vaļā no aizdevuma

Kredīta pieteikums & apstiprinājums

Tā kā cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar aizdevumiem, tas parasti jau ir kļuvis par sava veida apburto loku, šajā rakstā ieteiksim, kā var mēģināt izmainīt savus naudas tērēšanas paradumus, lai sāktu atlicināt vairāk kredīta atmaksai, ar skatu nākotnē, kurā var arī ietaupīt.

Kā tikt vaļā no aizdevuma

Pirmais solis, pirms nokratīt parādu jūgu, vienmēr būs esošo parādu apzināšana. Tas nozīmē, ka uz lapas vai Excel tabulā sarakstāt, cik esat parādā un kam. Ja tie ir, piemēram, vairāki ātro kredītu aizdevēji, saskaitiet, cik mēnesī jums jāatlicina parādu atmaksai. Kad esat to izdarījuši, apskatiet savu budžetu un izrēķiniet, cik naudas jums pietrūkst, kādus tēriņus varat “apgriezt”, lai segtu parādus, utt. Pašā sākumā galvenais ir vienkārši apņemties – ka jūs vairāk neaizņemsieties. Pēc tam tas ir tikai laika jautājums – atkarībā no tā, cik lielas ir jūsu kredītsaistības – kad būsit tikuši vaļā no savām parādsaistībām. Parādu atmaksu vēlams sākt ar mazākajiem aizdevumiem. Ja nevarat segt visus maksājumus uzreiz, varat mēģināt vienoties par lielāko kredītu termiņa pagarināšanu.

Kā tikt pie naudas parādu atmaksai?

  • Pārdodot iedzīvi – daudziem mājās ir lietas, kas netiek izmantotas. Vai tie ir veci mūzikas instrumenti, televizors, daudzas grāmatas, vecs dators vai akvārijs bez zivtiņām – pārdodot lieko, jūs varat saņemt pietiekami naudas, lai atmaksātu kādu no mazākajiem parādiem vai vismaz kādu laiku segtu kredītmaksājumus, līdz esat vienojušies par sev izdevīgākiem nosacījumiem (kredīta atmaksas grafika maiņu).
  • Refinansēšana – refinansēt kredītus, iespējams, būs izdevīgāk, nekā maksāt vairākiem aizdevējiem vienlaikus. Refinansēšana jeb kredītu apvienošana būtībā ir jauna kredīta paņemšana, lai atmaksātu vecos kredītus. Svarīgi, lai maksājumi jaunajam aizdevumam nepārsniegtu jau esošo naudas summu, ko mēnesī maksājat kredītdevējiem.
  • Mainot paradumus – smēķēšana, alkohola lietošana un citi nelāgi ieradumi, protams, ir maināmo lietu pašā augšgalā, ja jums kaut kam nepietiek naudas. Tomēr arī citi paradumi mēdz dziļi ieēsties maciņā, padarot to plānāku par papīra lapu (pārnestā nozīmē). Vai jūs zināt, cik naudas mēnesī iztērējat kafijai ārpus mājās, ēšanai restorānos vai ieskrietuvēs? Ja nē, tad pēdējais laiks šos izdevumus konstatēt un izmainīt.
  • Meklēt jaunus (vai labākus) ienākumu avotus – ja parādu slogs ir kļuvis nepanesams, arī jaunas darbavietas atrašana vai esošās maiņa ir potenciāls ienākumu avots. Ja esat nodarbojies ar gabaldarbiem, varbūt pienācis laiks apzvanīt vecos klientus, lai pavēstītu, ka atkal pieņemat pasūtījumus?

“Parāds nav brālis” un tā tālāk. Lai gan būt kādam parādā ir nepatīkama situācija, tas, ka esat atraduši šo rakstu, jau nozīmē, ka vēlaties kaut ko mainīt. Kārtīgi saplānojot budžetu, meklējot jaunus ienākumu avotus, izskatot iespēju apvienot kredītus, kā arī mainot savus tēriņu paradumus, jūs varat radīt vajadzīgo naudu, lai atmaksātu savus kredītus un turpmāk no tiem izvairītos. Veiksmi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *