Kā rīkoties, ja ir atteikts ātrais kredīts?

Mūsdienās tik ļoti populārais ātrais kredīts ir īstermiņa aizdevums, kuru būtu jāizmanto tikai kā pēdējā iespējamā alternatīva un vienīgi gadījumos, kad Tev ir nepieciešama neliela naudas summa uz pavisam īsu laiku. Lai gan ātrajiem kredītiem var ērti un ātri pieteikties, un tos ir salīdzinoši viegli iegūt, ne visiem patērētājiem, kas piesakās šim aizdevuma veidam, tas tiek piešķirts. Kādi var būt biežākie iemesli tam, ka ātrais kredīts Tev tiek atteikts?

Kredīta pieteikums & apstiprinājums

Vai Tev ir regulāri ikmēneša ienākumi?

Daļai no patērētājiem, kas piesakās ātrajam kredītam, tas tiek atteikts, jo tie nesaņem katra kredītdevēja noteiktos nepieciešamos minimālos ienākumus. Lai gan uz ātro kredītu nozari bieži tiek vērsta kritika par to, ka kredītdevēji neizvērtē kredītņēmēju finansiālo stāvokli un to iespējas atmaksāt kredītu, pat paši elastīgākie nebanku kreditori nepiešķirs aizdevumu personai, kas nesaņem vismaz minimālo algu.

Vai reģistrēšanās laikā norādīji pareizu informāciju?

Reģistrējoties pie jebkura nebanku kreditora, Tev būs nepieciešams aizpildīt kredīta pieteikuma anketu, kurā kreditors prasa norādīt:

  • Vārdu un uzvārdu;
  • Personas kodu;
  • Mobilā tālruņa numuru, no kura pēc tam nepieciešamības gadījumā ar SMS palīdzību varēsi aizņemties atkārtoti;
  • Bankas konta numuru, jo kredīts tiek piešķirts tikai tad, ja Tev ir atvērts konts kādā no Latvijas komercbankām;
  • Ikmēneša ienākumu un izdevumu lielumu.

Gadījumā, ja būsi norādījis neprecīzu vai kļūdainu informāciju, ātrais kredīts, visticamāk, Tev tiks atteikts. Ja esi nonācis šādā situācijā, vari sazināties ar attiecīgā kredītdevēja klientu apkalpošanas centru un ar tā speciālistu palīdzību novērst pieļautās kļūdas.

Vai esi apmaksājis iepriekš paņemto aizdevumu?

Nebanku kreditori ļoti uzmanīgi vērtē savu klientu kredītvēsturi, tādēļ, ja Tu jau esi aizņēmies vienu aizdevumu pie šī kreditora, bet neesi vēl to atmaksājis, jaunu ātro kredītu aizdevējs Tev, visticamāk, nepiešķirs. Ja Tev tomēr ir nepieciešams vēl viens ātrais kredīts, esi uzmanīgs ar šo lēmumu, jo tas liecina par to, ka Tu vēlies tērēt līdzekļus, kuru Tev nav, kā rezultātā Tu vari nonākt ļoti problemātiskā situācijā.

Vai neesi nonācis “melnajā sarakstā”?

Nebanku kreditoriem ir pieejama datu bāze ar informāciju par patērētājiem, kuri ir paņēmuši vairākus kredītus pie vairākiem aizdevējiem, bet tos nav atdevuši. Šādi klienti tiek iekļauti tā saucamajā “melnajā sarakstā” un tiem jauns ātrais kredīts pilnīgi noteikti tiks atteikts. Ja esi nonācis starp šiem patērētājiem, rūpīgi plāno savu budžetu, konsultējies ar kredītspeciālistiem un meklē risinājumus radušajai situācijai, pretējā gadījumā kredītsaistības soda sankciju un kredīta pagarināšanas procentu likmju lieluma dēļ pavisam neilgā laikā ievērojami pieaugs un apgrūtinās paņemto kredītu atmaksu.

Kredītsaistību uzņemšanās ir ļoti atbildīgs lēmums, tādēļ pirms tā pieņemšanas izvērtē kredīta nepieciešamību un savas iespējas atmaksāt!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *