Kā izvēlēties aizdevēju?

Izvēloties aizdevēju, svarīgi ne tikai, cik uzticams aizdevējs (bet tas, protams, ir ļoti svarīgi), bet arī tas, kāds aizdevums jums nepieciešams. Vadoties pēc šāda vienkārša uzstādījuma, piedāvāsim jums vairākus veidus, kā veiksmīgāk izvēlēties aizdevēju.

Īstermiņa aizdevumi

ZUZ.lv ātrie kredīti

Par īstermiņa aizdevumiem pieņemsim tādus, kuru termiņš ir līdz 45 dienām un summa – līdz 500 eiro. Šādus aizdevumus piedāvā gan bankas (kredītkartes vai overdrafts), gan nebanku kredītdevēji (distances jeb t.s. “Ātrie” kredīti). Izvēloties šos aizdevumus, iesakām izvērtēt kopējās izmaksas un jums vajadzīgo summu, kā arī iespējas atdot.

Kredītkaršu parādus un overdraftu var atmaksāt pakāpeniski, savukārt ātro kredītu visbiežāk jāatmaksā ar vienu maksājumu, piemēram, saņemot algu. Tas nozīmē, ka varat izvēlēties aizdevēju, vadoties pēc tā, kā jums ērtāk atmaksāt, kā arī vadoties pēc tā, kuram ir izdevīgāks piedāvājums. Daudzas bankas par overdraftu un kredītkaršu izmantošanu piemēro procentus – sākot no 12 līdz 36% gadā. Savukārt nebanku kredītdevēju procenti ir daudz augstāki, tomēr to kopējās izmaksas nereti ir zemākas, nekā banku izsniegtajiem īstermiņa aizdevumiem. Ja jums ir pieejams nebanku aizdevums, kuru piešķir bez procentiem, ticams, ka izdevīgāko variantu piedāvās tieši viņi.

Vidēja termiņa aizdevumi

Vidēja termiņa aizdevums būs, piemēram, aizdevums uz 5 gadiem par summu 7000 eiro. Tādus var saņemt gan bankās, gan pie nebanku kredītdevējiem. Nebanku kredītdevēju piedāvājums ir pieejamāks, nekā banku piedāvājums (bankas ienākumus un maksātspēju vērtē striktāk), tomēr bankām kā likums šiem kredītiem ir izdevīgāki procenti. Tas, kuru aizdevēju izvēlēties, atkarīgs no tā, vai varat atļauties banku piedāvājumu, kas šiem aizdevumiem parasti ir izdevīgāks. Ņemiet vērā, ka bankas šādiem aizdevumiem piemēro komisijas maksu, kas var krietni vien paaugstināt izmaksas, salīdzinot ar nebanku kredītdevējiem. Tas var padarīt nebanku aizdevēju sniegtos vidēja termiņa kredītus ar mazām summām par izdevīgiem.

Ilgtermiņa aizdevumi

Ilgtermiņa aizdevumi ir, piemēram, hipotekārais kredīts vai atsevišķi citi kredīti un līzings. Ilgtermiņa aizdevums būs, piemēram, hipotekārais kredīts uz 20 gadiem par summu 25000 eiro. Šos kredītus cilvēki pārsvarā aizņemas bankā, taču arī nebanku kredītdevēji izsniedz kredītus pret nekustamā īpašuma ķīlu. Banku priekšrocības tāpat kā vidēja termiņa kredītu gadījumā būs mazāki procenti (caurmērā). Savukārt mīnuss būs rūpīgāka jūsu maksātspējas izvērtēšana, kā arī atteikumi, kas balstīti jūsu kredītvēsturē. Lai gan arī nebanku kredītdevēji var atteikt ilgtermiņa aizdevumu cilvēkiem ar sabojātu kredītvēsturi, tie tomēr ir pretimnākošāki, it sevišķi, ja varat piedāvāt papildnodrošinājumu.

Kuru tieši aizdevēju izvēlēties?

Tā kā gan bankas, gan nebanku aizdevēji ir licencēti, iesakām ņemt vērā gan aizdevēja reputāciju, gan jūsu iepriekšējo sadarbību, ja tāda bijusi, gan citus aspektus, piemēram ērtību un ātrumu. Lielākie zīmoli – banku sektorā Swedbank, SEB utt. parasti piedāvā standarta risinājumus, kas der visiem. Nebanku sektorā lielākie zīmoli ir 4finance, taču arī Credit24, SohoCredit, ViaSMS un Crediton un citi nebanku kredītdevēji var būt jūsu vajadzībām piemēroti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *