Kā ietaupīt uz telefona rēķiniem?

Telefona rēķini mūsdienās nereti liek aizdomāties, vai mēs neesam kādas globālas sazvērestības upuri. Piemēram, datu pārraide no jebkuras citas valsts maksā sākot no €2 par gigabaitu, kas nereti jau tāpat ir iekļauts pakalpojumu pakā. Izmantojot interneta telefoniju, gigabaits būtu aptuveni 2000 sarunas minūšu programmā Skype (nejaukt ar video zvanu). Savukārt parastas telefonsarunas ar citām valstīm nereti maksā vairāk nekā €2 par minūti.

Protams, šādos gadījumos tiek izmantota cita infrastruktūra (viens telekomunikāciju tornis un internets pretstatā neskaitāmiem torņiem, zvanot, piemēram, no mobilā tālruņa uz Vladivostoku), taču fakts paliek – rodas sajūta, ka telefona rēķini nemaz netuvojas izmaksām par datu pārraidi. Tāpēc nekaunēsimies un taupīsim, cik iespējams.

Kā ietaupīt uz telefona rēķiniem, ja ir maz kauna

People cartoons with smartphone and gadgets icon. Mobile theme. Colorful design and city background. Vector illustration

Ļoti vienkārši – pārejiet pie cita operatora, kad tie jums zvana, reklamējot savus pakalpojumus. Operatori bieži piedāvā ļoti lētus pakalpojumus gadu vai divus pēc tam, kad esat pārgājis. Ja jums neviens nezvana, tad pārejiet pie cita operatora un gaidiet sava pakalpojumu sniedzēja zvanu. Raksta autora pieredze rāda, ka pat tad, ja esat apmierināts ar sava telefona operatora pakalpojumiem, jūs noteikti varat ietaupīt, piedraudot pāriet. Raksta autors pašlaik izbauda bezlimita sarunas un īsziņas un 6 gigabaitus interneta par €4.19 mēnesī vēl pusgadu. Salīdzinājumam – pie tā paša operatora šie pakalpojumi maksātu ap €12-15 mēnesī. Tas viss tāpēc, ka tika pieņemts piedāvājums pāriet pie cita operatora, un, kad tas jau bija procesā, esošais operators piedāvāja vēl izdevīgāku variantu.

Kā ietaupīt uz telefona rēķiniem, ja ir vairāk kauna

Kā zināms, “Bite” piedāvā ļoti izdevīgus tarifus (ar sliktu pārklājumu). Taču ja nevēlaties mēģināt “izsist” labākos pakalpojumus no sava tele operatora, vienīgais variants ir izvēlēties lētāku tarifu un mēnesī maksāt mazāk. Ja jūs daudz sazvanāties, esot ārzemēs, ieteicams izmantot ārzemju zvanu pakas, ko daži operatori piedāvā, taču vismaz esot Eiropas Savienībā uz jums vajadzētu attiekties vietējiem tarifiem – t.sk. par datu pārraidi.

Īsumā

  • Ja jums ir viedtālrunis, saziņai ar ārzemēm izmantojiet interneta telefoniju (Skype, Whatsapp) īsziņu un telefonsarunu vietā;
  • Piedraudiet pāriet pie cita operatora;
  • Pieveriet acis uz pārklājumu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *