Kā ietaupīt uz komunālajiem maksājumiem?

Tā kā aptuveni trešdaļa Latvijas iedzīvotāju tērē vairāk nekā 200 eiro mēnesī par komunālajiem maksājumiem (GE Money pētījums), komunālie maksājumi daudziem katru mēnesi liek drebēt bailēs no gaidāmā rēķina. Tie ir neparedzami kā laika apstākļi nodevīgajā Vidusjūrā, un, pat ja atsakāmies no kāda pakalpojuma (pieaugušo TV pakas), tiem pieaug jauna galva (bērnu TV paka) kā baismīgajai Hidrai.

Turklāt tie ir tik daudzskaitlīgi – pienāk rēķins rēķina galā. Par čipatslēgu kāpņutelpai – mēs balsojām pret tās ieviešanu, – par siltumu, aukstumu, gāzi, elektrību, internetu, televīziju, televīzijas kanāliem, atkritumiem, un ko tik vēl ne. Ap 2014. gadu 46 tūkstošiem rīdzinieku bija komunālo maksājumu parādi pie Rīgas Namu pārvaldnieka. Komunālie maksājumi ir milzīgi, tāpēc tikai saprotams, ka vēlaties uz tiem ietaupīt. Lasiet tik uz priekšu, un mēs jums pateiksim, kā to izdarīt!

Kā ietaupīt uz komunālajiem maksājumiem?

  1. Pirmkārt – vai jums to vispār vajag? Ja jums dzīvē ir lielāki izdevumi, varbūt sāciet ar tiem.
  2. Pārbaudiet logu izolāciju. Siltums ir viena no galvenajām komunālo maksājumu rēķina komponentēm.
  3. Nomainiet spuldzes uz ekonomiskajām – tas nav dārgi, un šādi jūs varat ietaupīt paprāvas summas, neko nedarot. Spuldžu nomaiņa atmaksājas apmēram gada laikā.
  4. Izraujiet no kontakta elektroierīces, kuras neizmantojat. Piemēram, televizors gada laikā patērē aptuveni 70 kilovatstundas, kas pēc Latvenergo Elektrum Universālais tarifa (2016. gada dati) patērē aptuveni 11 eiro. Lūdzu, nedariet to ar ierīcēm, kuras izmantojat biežāk nekā reizi nedēļā, jo visam savas robežas.
  5. Salabojiet pilošus krānus, tualetes podus, utt. Mēģiniet samazināt karstā ūdens patēriņu.
  6. Ja jūsu ledusskapis nav pārāk energoefektīvs – piemēram, tas ir tuvāks ‘G’ nevis ‘A’ klasei, – var būt vērts reizi vai divas gadā to atkausēt, tādējādi samazinot enerģijas patēriņu.
  7. Ja jums ir termostats, samaziniet temperatūru, kad dodaties prom no mājas. Viens grāds siltuma var samazināt izmaksas par aptuveni četriem, pieciem procentiem.
  8. Nomainiet elektrisko pakalpojumu sniedzēju. Atkarībā no ikmēneša elektroenerģijas patēriņa, varat ietaupīt vērā ņemamas summas, nomainot esošo elektroenerģijas piegādātāju uz kādu citu pakalpojumu sniedzēju. Viegli salīdzināt elektrības tarifus var internetā.

Ko vēl zināt par taupīšanu uz komunālajiem maksājumiem?

Osram spuldzes

Lai gan dažbrīd komunālie maksājumi ir augstāki par īri, der zināt, ka komunālie maksājumi 2016. gada sezonā tomēr ir samazinājušies, tāpēc – it sevišķi ja dzīvojat īrētā dzīvoklī daudzdzīvokļu mājā – tie var būt samazinājušies tiktāl, ka vairs nav otrajā vai trešajā vietā jūsu ikmēneša izdevumos, bet ir, piemēram, 5. vietā aiz īres, pārtikas, transporta un izklaides izdevumiem. Ar to domājot, ka varbūt vērts koncentrēties citiem izdevumiem.

Turklāt pārlieku taupot jūs varat krietni nokaitināt savus dzīvesbiedrus – kad izraujat fēnu, nākamajā dienā var nākties pamosties ar dusmīgu sievu, kas prasa, kāpēc viņa desmit minūtes nav varējusi iedarbināt fēnu, savukārt sievai, izraujot bārdas dzenamo mašīnīti no kontakta, var gadīties uzlūkot piktu vīru, kurš atriebībā visus palagus noķeskātu ar skūšanās putām.

Ātrais kredīts komunālajiem maksājumiem

Kā samaksāt komunālos rēķinus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *