Kā ietaupīt naudu Ziemassvētkos

Ziemassvētku un dāvanu pirkšanas laiks strauji tuvojas, tādēļ ir pēdējais laiks sākt domāt par uzkrājumu veidošanu, lai nedēļu pirms svētkiem nav jādomā par nepieciešamību pieteikties kādam no īstermiņa kredītiem internetā. Katrs no mums zina, cik ātri un viegli ir iztērēt naudu, pērkot dāvanas, jo apdāvināt gribas visus, radiniekus, draugus, pat paziņas, tādēļ ir svarīgi paturēt prātā dažus ieteikumus tam, kā pavisam vienkāršā veidā ietaupīt naudu Ziemassvētku gaidīšanas laikā.

ZUZ ātrie kredīti

 1. Izveido sarakstu un pārbaudi to divreiz!

Pirmais nosacījums naudas ietaupīšanai Ziemassvētku laikā, kas ļaus izvairīties no īstermiņa kredītiem internetā, ir izveidot sarakstu ar cilvēkiem, kurus vēlies apdāvināt. Šādā veidā Tu apzināsies, cik daudz dāvanas ir jāpērk, apmēram ko Tu varētu dāvināt un cik daudz naudas Tev ir nepieciešams.

 1. Sastādi budžetu

Nav noslēpums, ka viens no lielākajiem stresa iemesliem ir domas par to, cik daudz naudas būs jāiztērē dāvanās. Bet šai lietai var pieiet no citas puses – pirms dāvanu meklēšanas jau laicīgi nosaki, kāds būs dāvanu kopējais budžets un budžets, ko esi gatavs atvēlēt katra cilvēka dāvanai. Budžeta izveidošana un ievērošana ļaus Tev apdāvināt citus, atbilstoši Tavai finansiālajai situācijai.

 1. Nebaidies nostādīt prioritātes

Mamma, tētis, brālis, māsa, vīrs, bērni – šo cilvēku dāvanām droši vari atvēlēt lielākas naudas summas, bet attālākie radinieki noteikti priecāsies arī par simbolisku dāvanu.

 1. Izpēti piedāvājumus

Kad esi izlēmis, ko vēlies dāvināt, pavadi laiku, lai atrastu izdevīgāko piedāvājumu. To šobrīd ir ļoti viegli izdarīt, izmantojot interneta un veikalu mājaslapu sniegtās iespējas.

 1. Iepērcies gudri

Pirms Ziemassvētkiem lielveikalos parasti ir lielas izpārdošanas, kuru laikā Tev ir iespēja iegādāties praktiski visu nepieciešamo. Ja Tev ir iespēja un pieejami līdzekļi, noteikti izmanto atlaižu laiku, lai iepirktos gudri un neatstātu visu uz pēdējo brīdi.

 1. Neveic impulsīvus pirkumus!

Ja esi noteicis budžetu, stingri pieturies pie tā. Ja ieraugi ko tādu, kas kādam varētu patikt, paskaties savā sarakstā – vai šī dāvana iekļaujas konkrētā cilvēka dāvanas budžetā?

 1. Izgatavo dāvanas pats

Mūsdienās arvien vairāk cilvēki runā par to, ka pašgatavotām dāvanām ir lielāka vērtība par veikalos nopērkamajām, tādēļ ne tikai līdzekļu taupīšanas, bet arī sentimentālu iemeslu dēļ vari apsvērt iespēju sagatavot Ziemassvētku dāvanas pats. Paštaisītas Ziemassvētku dāvanas var būt:

 • Pašu gatavoti saldumi;
 • Ķermeņa kopšanas līdzekļi, piemēram, skrubji;
 • Adīti cimdi, šalle, cepure;
 • Bilžu albums;
 • Stresa noņēmējs un tamlīdzīgi.

Ievērojot šos 7 ieteikumus, Tu varēsi mierīgi sagatavoties svētkiem, izbaudīt tos, kā arī uzsākt jauno gadu, nedomājot par naudas problēmām vai nepieciešamību pieteikties īstermiņa kredītiem internetā. Ja tomēr nepieciešams aizdevums – izvēlies sev piemērotāko piedāvājumu un aizņemies atbildīgi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *