Kā ietaupīt naudu

Naudas taupīšana vienmēr ir bijusi aktuāla gan tiem, kam tuvojoties mēneša beigām maciņos svilpo vējš, gan tiem, kas vēlas iekrāt tālākam ceļojuma vai kādām īpašam pasākumam.

Pastāv dažādi veidi, kā ietaupīt naudu, taču tiem visi sākas ar savu ienākumu un izdevumu apzināšanu. Lai saprastu, kas ir tas uz ko jums vajadzētu ietaupīt ir nepieciešams saprast, kas ir tas, kam jūs tērējat pārāk daudz.

Savu tēriņu izprašanai palīdzēs pirkumu čeku saglabāšana un izdotās naudas aprēķināšana atbilstoši kategorijai, piemēram, katras nedēļas vai mēneša beigās saskaitiet kopā uz čekiem redzamās naudas summas, kas izdotas par pārtiku, saldumiem, izklaidi, apģērbu un atsevišķi pieraktie naudas summas, kuras jāmaksā par īri, elektrību, siltumu, telefonu utt. Kad būsiet sagrupējis savus izdevumus, iepriekš minētajās kategorijās, jūs uzreiz sapratīsiet kam varētu tērēt mazāk.

Ja vēlaties samazināt tēriņus pārtikai:

  • Dodaties iepirkties ar sarakstu un izvairieties no spontāniem pirkumiem. Iepērkoties haotiski mēs vienmēr nopērkam ko lieku, bez kā mēs noteikti varētu iztikt.
  • Iepērcieties vairākām dienām. Dodieties iepirkties katru dienu, jūs gandrīz vienmēr iegādāsieties, ko lieku.
  • Izvairieties no pusfabrikātiem un gatavojiet pats. Pat tad ja ēst gatavošana nav jūs stiprā puse, internetā ir atrodamas vairākas pavisam vienkāršas, ātri pagatavojamas receptes, gardiem ēdieniem visu gaumēm.
  • Noteikti nedodoties uz pārtikas veikalu izsalcis. Ja jūtat izsalkumu tieši brīdī, kad nepieciešams doties uz pārtikas veikalu, pirms došanās veiklā iegādājieties kādu nelielu našķi, kas remdētu izsalkumu. Našķis noteikti nemaksās tik dārgi, cik jūs pārmaksātu par pārtiku, iepērkoties izsalcis.

Ja vēlaties samazināt tēriņus elektrībai, ūdenim un siltumam:

  • Neatstājiet ierīces gaidīšanas režīmā. Dodoties gulēt pilnībā izslēdziet visas ierīces, neatstājot tās gaidīšanas režīmā. Priekšstats par to, ka šādi ierīces netērē elektrību ir maldīgs un vienlaikus gaidīšanas režīmā darbojoties, televizoram, datoram un mūzikas centram elektrība tiek patērēta pietiekoši.
  • Izmantojiet ekonomiskās spuldzes. Rudens un ziemas tumšajos vakaros, gaismai ir liela nozīme un ikviena mājās, spuldzītes darbojas daudz ilgāku laiku, nekā tas ir vasarā, līdz ar to ari elektrības patēriņš ir lielāks. Nomainot parastās spuldzes uz ekonomiskajām, varēsiet ietaupīt ilgtermiņā.
  • Uzņemiet laiku dodoties dušā. Centieties samazināt dušā pavadīto laiku, kā arī neizmantojiet dušu uz maksimālo ūdens spiedienu. Karstais ūdens ir ievērojami dārgāks kā aukstais, tāpēc samazinot dušā patērētā ūdens daudzumu jūs ievērojami ietaupīsiet.

Lai nepārmaksātu par telefonu, televīziju un citiem pakalpojumiem, kurus regulāri izmantojam, ir vērts pārskatīt izvēlētos maksājumu plānus, iespējams, ir ari kaut kas izdevīgs un mūsu vajadzībām atbilstošāks.

Taupīšana nenozīmē visa labā un patīkamā aizliegšanu, gluži pretēji taupot meklē iespējas patīkamo iegūt izdevīgāk, turklāt par ietaupīt naudu var taču atļauties ko sen kārotu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *