Kā aizņemties

Pareizi izvēlēts aizdevums bieži vien spēj atrisināt daudzas finansiālas problēmas kā arī uzlabot dzīves kvalitāti. Neatkarīgi no tā vai aizdevuma noformēšana tiek plānota ilgstoši, vai aizdevums nepieciešams nekavējoties un plānošanai nepietiek laika, būtu jāievēro pāris nianses, kas ļauj aizņemties daudz izdevīgāk.

Kā aizņemties gudri?

Ātrais kredīts

Pirms aizdevumu piedāvājumu izskatīšanas un izdevīgākā piedāvājuma izvēles, ikvienam vajadzētu saprast, kāda veida aizdevums, konkrētajā situācijā būtu Jums visatbilstošākais.

Izvēloties aizdevuma veidu, noteikti nemiet vērā:

  • Jums vēlamo aizdevuma atmaksas termiņu,
  • Kredīta atmaksas gaitu,
  • Ķīlas nepieciešamību,
  • Summu, ko par aizdevumu būtu gatavs maksāts ik mēnesi, ja aizdevumam būtu pieejams dalītais atmaksas grafiks.

Lai gan katrs aizdevējs cenšas noraidīt piedāvātā aizdevuma izlietošanas mērķi, tādā veida saviem klientiem pasakot priekšā, kuru no kredīta veidiem izvēlēties, vairākos gadījumos, izdevīgs var izrādīties aizdevums, kurš izstrādāts pavisam citiem tēriņiem, taču vislabāk atbilst Jūsu noteiktajiem kritērijiem.

Piemēram, atsevišķos gadījumos mazbudžeta dzīvokļa iegādei, izdevīgāks varētu būt patēriņa nevis hipotekārais kredīts, jo to iespējams vieglāk saņemt, turklāt tā noformēšanai nav nepieciešama ķīlā vai pirmā iemaksa.

Kad noskaidrots piemērotākais aizdevuma veids, laiks ķerties klāt aizdevumu piedāvājumu salīdzināšanai. Nekad nevajadzētu pieteikties pirmajam aizdevumam, kura piedāvājumu esat pamanījis, jo tikai pēc vairāku piedāvājumu salīdzināšanas varēsiet būt drošs par tā izdevīgumu un nepārmaksāsiet.

Ātrie kredīti tagad

Ātro kredītu nozare pakāpeniski tiek regulēta un patērētāju tiesības tiek aizsargātas, piemēram, kopš 2016. gada sākuma:

  1. Kredīta procenti, tajā skaitā nokavējuma procenti, kredīta termiņa pagarinājuma maksas un citas ar kredītu saistītās izmaksas nevar pārsniegt 100 % no sākotnēji izsniegtā kredīta summas;
  2. Ātros kredītus nevar laika posmā no 23:00 līdz 7:00 rītā;
  3. Kredīta kopējās izmaksas patērētājam tiek diferencētas atkarībā no kredīta izmantošanas ilguma.

Jāpiemin, ka arī paši nebanku kredītdevēji, kas izsniedz ātros kredītus, šobrīd vairāk uzmanību pievērš kredītņēmēju maksātspējai, ko apliecina tas, ka lai gan likumā ir noteikts, ka šāda veida aizdevumu var piešķirt no 18 gadu vecuma, lielākā daļa aizdevēju par minimālo vecuma ierobežojumu ir noteikuši 20 gadus.

Aizņemieties gudri un atbildīgi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *