Izklaides, kas neprasa naudu

Aptaujājot savus mīļos, draugus, paziņas, vai tie māk izklaidēties bez naudas, droši vien var secināt, ka ne īpaši. Mūsdienās naudai mūsu dzīvēs  ir kļuvusi pavisam liela nozīme. Mums vajag kādus dārzeņus? Nopērkam! Kurš vēl īsti domā par sava mazdārziņa iekopšanu?

Četrgadīgam bērnam vajag matu griezumu? Paņem maku un dodies pie friziera, un kādas pusstundas laikā – mati ir nogriezti! Lai cik ļoti mēs sūdzētos par to, ka naudas nav un algas mazas, mums galvenokārt tās pietiek iztikas līdzekļiem un pa virsu vēl vairāk.

Vai tad tā nav bijis vienmēr?

Taču agrāk ne visiem bija šādas iespējas, un izklaidēties varēja tikai bagātie kungi un kundzes. Joprojām mūsdienās izpriecas maksā naudu – gan izbraucieni, gan balles, gan iepirkšanās vai dāvanas. Bet ko darīt, ja naudu negribas tērēt, bet izklaidēties gribas?

Izklaides bez naudas?

Naudas maks

Pirmkārt, kāda jauka, mierīga pastaiga pa pilsētu vai parku, vai sen iestaigātām takām savā ciematā der par pēcpusdienas izklaidi. Turklāt jūs nesēdēsiet mašīnā un neēdīsiet uzkodas, bet staigāsiet un, iespējams, to pārvērtīsiet par savas ikdienas neatņemamu sastāvdaļu.

Otrs – ja esat senais grāmatu mīlulis, kas nedaudz ir aizmirsis, cik fantastiska sajūta ir pēc grāmatas izlasīšanas, tad der atcerēties, ka saulains rīts, pusdiena vai vakars ir labs, ja pavadīts pie neskaitāmām lappusēm, nevis datora vai televizora ekrāna.

Kā socializēties bez naudas?

Dienās, kad atpūsties negribas vienam un gribas kompāniju, pasauciet kādu sen neredzētu draugu pie sevis, izrunājiet visu, kas uz sirds. Vienīgais, ko tas izmaksās, ir kāda papildu kafijas vai tējas krūze un pozitīvas emocijas. Tas jau nav daudz prasīts, ne tā?

Var sākt rakstīt savu grāmatu, rakstīt vēstules citiem (tas tomēr izmaksās pastmarkas un aploksnes cenā, bet cik lieliski saņemt tādu pastkarti!); tā ir iespēja darīt darbus, kas dara kaut cik priecīgāku dzīvi.

Protams, citi steidz visu salīdzināt ar pirmās klases biļetēm uz Spāniju vai Kanāriju salām, bet ik pa laikam atpūsties mājās un apbrīnot skaistumu, kas mums ir apkārt, prasa daudz mazāk nekā kāds brauciens. Tas prasa tikai atvērt acis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *