Ietaupiet uz kredītu

Laikā, kad straujais dzīves ritms nereti rada situācijas, kad ar saņemto algu nepietiek visam nepieciešamajam, patērētājiem ir pieejami dažādi aizdevumu veidi, kurus piedāvā gan bankas, gan arī nebanku sektora kreditori. Aizņemoties naudu, svarīgi saprast ne tikai to, kāds būs ikmēneša maksājums un cik ilgi kredīts būs jāatmaksā, bet arī to, vai par paņemto aizdevumu gadījumā nav jāpārmaksā – slēptas izmaksas, izdevīgāki nosacījumi pie cita aizdevēja, pārāk ilgs atmaksas termiņš, pārāk augstas procentu likmes un tamlīdzīgi. Kā nepārmaksāt par aizdevumu?

Pirmais solis – izvēlēties piemērotāko aizdevēju

Visi ātrie kredīti

Kredīta ņemšanas process sākas ar kāda konkrēta kreditora izvēli – tas var notikt, pamatojoties uz televīzijā redzēto reklāmu vai balstoties uz iepriekšējo savu vai paziņu pieredzi. Tomēr pirms kredīta ņemšanas, svarīgi ir rūpīgi izvērtēt vairākus piedāvājumus no dažādiem kreditoriem, jo tas, ka konkrētais aizdevējs ir samaksājis par reklāmu televīzijā, nenozīmē, ka tā piedāvājums būs pats izdevīgākais. Kreditori savā starpā konkurē ne tikai ar procentu likmju lielumiem un kredīta atmaksas termiņiem, bet arī ar citām izmaksām:

  • Kredīta noformēšanas izmaksas;
  • Maksa par kredīta ātrāku atmaksāšanu;
  • Soda naudas;
  • Kredīta pagarināšanas izmaksas.

Tieši tādēļ būtiski ir izvērtēt visu pieejamo informāciju, salīdzināt piedāvājumus un tādā veidā pieņemt pareizo lēmumu, kas ļaus nepārmaksāt par aizdevumu.

Otrais solis – izvērtēt kredīta ilgumu

Viens no biežākajiem iemesliem, kādēļ cilvēki pārmaksā par kredītu, ir tas, ka aizdevums tiek paņemts uz ilgu laika periodu – šādā gadījumā kredītņēmējs samazina ikmēneša maksājuma lielumu, bet ilgtermiņā par aizdevumu tiks samaksāta lielāka summa. Piemēram, ņemot kredītu automašīnai, būtu nepieciešams izvērtēt, vai kredītu ņemt uz 3 vai 4 gadiem, iespējams, kredīta ņemšana uz 3 gadiem nepalielinās ikmēneša maksājuma lielumu par tik ļoti lielu summu, lai kredītņēmējs nevarētu to samaksāt, bet kopējās kredīta izmaksas būs ievērojami mazākas.

Trešais solis – ja iespējams, kredītu atmaksāt pirms laika

Ja gadījumā pastāv iespēja atmaksāt kredītu pirms laika, būtu nepieciešams izvērtēt šādas rīcības ekonomisko pusi (pieņemot, ka par kredīta pirms laika atmaksu ir jāmaksā) – vai atmaksāt ātrāk būtu izdevīgāk nekā maksāt procentus par aizdevumu?

Ceturtais solis – ātro kredītu gadījumā apsvērt iespēju kredītus apvienot

Ja ir paņemti vairāki ātrie kredīti, lai izvairītos no pārlieku lielas pārmaksas, pastāv iespēja tos apvienot. Šādā gadījumā kreditors izsniedz kredītņēmējam jaunu patēriņa kredītu, kas apvieno visu ātro aizdevumu summas, un kredītņēmējam turpmāk ir jāveic tikai viens maksājums. Šī iespēja ļauj samazināt procentu maksājumu summu, tātad – nepārmaksāt par aizdevumu.

Piektais solis – censties nepagarināt kredīta termiņu

Kredīta termiņa pagarināšana ir maksas pakalpojums, respektīvi, neatdodot kredītu sākotnēji noteiktajā laikā, kreditors piestāda kredīta pagarināšanas procentu likmes, kas ir ievērojami augstākas par sākotnējām.

Aizņemieties atbildīgi, izvērtējot savu maksātspēju!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *