Iespēja atteikties no kredīta

Naudas aizdošana

Ja esat noformējis aizdevu, taču paris dienu laikā Jūsu finansiāla situācija ir mainījusies un aizdevums vairs nav nepieciešams, Jūs varat izmantot iespēju atteikties no kredīta un maksāt daudz mazāku procentu vai komisijas maksu, nekā atmaksājot aizdevumu termiņā, par kuru iepriekš vienojāties ar aizdevēju.

Dzīvē viss plūst un mainās, tā pat notiek arī ar finansēm un vajadzību pēc aizdevuma, tāpēc ikvienam, neliela aizdevuma ņēmējam, sākot ar aizdevuma noformēšanas dienu, tiek dots 14 dienas ilgas periods, kura laikā tas var atteikties no saņemtā aizdevuma.

Lai izmantotu iespēju atteikties no kredīta, Jums jāraksta aizdevējam adresēts iesniegums, kurā izteikta Jūsu vēlme neturpināt kredītsaistības un jānorāda Jūsu līguma vai klienta numurs. Iesniegums var tikt rakstīts brīvā formā un nosūtīts aizdevējam elektroniski.

Pēc iesnieguma nosūtīšanas, Jums 30 dienu laikā jāatgriež aizdevums. Atsakoties no aizdevuma, kredīta procentu maksa, būs jāmaksā tikai par tā faktisko izmantošanas laiku, nevis par visu līgumā minēto aizdevuma atmaksas periodu.

Piemēram, ja esat noformējis ātro kredītu ar atmaksas termiņu līdz 30 dienām un, atsakoties no aizdevuma, naudu atgriežat 7 dienu laikā kopš, aizdevuma noformēšanas brīža, procentu maksa tiks aprēķināta tikai par 7 aizdevuma izmantošanas dienām, līdz ar to būs krietni mazāka, kā norādīts sākotnējā līgumā.

Ņemiet vērā, ka punktam, par iespēju atteikties no kredīta, būtu jābūt iekļautam ikvienā aizdevuma līgumā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *