Hipotekārais kredīts

Hipotekārais kredīts

Nav nekāds noslēpums, ka šobrīd, iegādāties savu mājokli ar hipotekārā kredīta palīdzību, ir daudz izdevīgāk nekā to īrēt, turklāt ikmēneša kredīta maksājumi nereti ir krietni mazāki nekā ikmēneša īres maksa, taču visu šo procesu vēl izdevīgāku iespējams padarīt, izvēloties labāko un atbilstošāko hipotekārā kredīta piedāvājumu.

Lai gan sākumā visu hipotekāro kredītu izsniedzēju piedāvājumi varētu šķist pilnīgi vienādi, tomēr pievēršot uzmanību niansēm jau visai ātri atklāsiet, ka tā tas nav. Piedāvājumi atšķiras, gan pēc gada procentu likmēm, gan arī aizdevuma saņemšanas un atmaksas nosacījumiem, un piedāvātajiem papildus bonusiem.

Tā kā hipotekārais kredīts ir ilgtermiņa aizdevums, kura atmaksas termiņi mēdz būt 10 un vairāk gadi, pat pus procents, aizdevēja piedāvātajā gada procentu likmē var ietekmēt visai daudz, ļaujot Jums ietaupīt vai gluži pretēji pārmaksāt par izvēlēto aizdevumu.

Kas jāņem vērā izvēloties izdevīgāko hipotekāro kredītu?

  • Vienmēr salīdziniet piedāvāto aizdevumu gada procentu likmes (GPL). Izvēloties aizdevēju ar zemāko procentu likmi, atmaksas termiņa beigās ietaupījums būs ievērojams. Lai noskaidrotu Jums piedāvāto GPL, sazinieties ar aizdevēju aizpildot aizdevuma pieteikumu vai dodoties uz finanšu konsultāciju.
  • Noskaidrojiet ar kāda veida papildus maksājumiem jums jārēķinās noformējot izvēlēto aizdevumu. Hipotekārā kredīta gadījumā būtu jārēķinās ar ķīlas reģistrācijas un dzēšanas izmaksām, taču aizdevēji var pieprasīt maksu par nekustamā īpašuma vērtēšanu, dokumentu sagatavošanu un citiem pakalpojumiem. Vienmēr aprēķiniet kopējos izdevumus par kredīta noformēšanu.
  • Ņemiet vērā pirmās iemaksas apmēru vai procentuālo aizdevuma apjomu no izvēlētā mājokļa tirgus cenas. Nelielu aizdevumu gadījumā (aizdevumiem līdz 12 000 EUR) Swedbank piešķir kredītu bez pirmās iemaksas. Ģimenēm ar bērniem pieejams arī valsts galvojums, kura apmērs atkarīgs no bērnu skaita ģimenē.
  • Pievērsiet uzmanību aizdevēja piedāvātajiem bonusiem, piemēram, bezmaksas mājokļa apdrošināšanai, signalizācijas uzstādīšanai vai citiem bonusiem, kas nav mazsvarīgi. Vairāki aizdevēji pieprasa apdrošināt mājokli, kas norādīts kā ķīla kredīta saņemšanai, līdz ar to bezmaksas apdrošināšana var radīt ievērojamu ietaupījumi, it īpaši tad, ja tā tiek noformēta visam kredīta atmaksas termiņam.

Veicot kredīta piedāvājumu salīdzināšanu, cenšaties pievērst uzmanību visiem iepriekš minētajiem punktiem, jo tie visi ir vienlīdz svarīgi un var nest Jums ievērojamu ietaupījumu kredīta atmaksas laikā.

Izdevīgus hipotekāros kredītus atradīsiet tepat internetā, kur vienuviet pieejama informācija par visu aizdevēju piedāvājumiem, kā arī pastāv iespēja veikt to salīdzināšanu.

Vairāki aizdevēji ir izveidojuši speciālas elektroniskās kredītu pieteikumu formas, ar kuru palīdzību Jūs varat pieteikties aizdevuma, pat nedodoties uz kredīta izsniedzēja klientu apkalpošanas centru. Pēc pieteikuma formas aizpildīšanas aizdevējs ar jums sazināsies, lai iepazīstinātu ar konkrēti Jums izstrādāto piedāvājumu, kā arī informētu par tālākajām darbībām, ja būsiet nolēmis šo piedāvājumu apstiprināt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *