Ērtāka aizdevuma atmaksa

Kā jau varētu nojaust, aizdevuma atmaksas veidi ir visdažādākie un to atšķirības saistītas gan ar aizdevuma veidu un tā atmaksas termiņu, gan izvēlēto aizdevēju un tā izstrādātajiem noteikumiem.

Lai gan aizdevumu maksājumu veidi atšķiras, pastāv vairāki varianti, kā aizdevuma atmaksu padarīt ērtāku sev un izvairīties no nepatīkamām situācijām.

Ērtāka aizdevuma atmaksa iespējama

Labākais

  • Izveidojot automātisko maksājumu savā interneta bankā un norādot maksājuma veikšanas datumu un regulāro vai vienreizējo maksājuma summu. Šis variants ir īpaši labvēlīgs tiem kredīta ņēmējiem, kas aizdevuma apmaksu veic ar dalīto maksājumu palīdzību. Šādā veidā tiek ietaupīts laiks, kas būtu jāvelta kārtējā maksājuma veikšanai, taču, kas vēl svarīgāk, netiek piemirsts vai kavēts maksājums, tādējādi saglabājot spīdošu kredītvēsturi.
  • Pašam nosakot maksājuma veikšanas datumu. Maksājuma veikšanas datumu iespējams mainīt arī jau esošam aizdevumam, pirms tam sazinoties un par to informējot aizdevēju.
  • Iemaksājot lielākas naudas summas tad kad varat to atļauties, tādējādi samazinot aizdevuma atmaksas termiņu un pārmaksātos procentus par aizdevumu. Valts likumdošana nosaka, ka ikvienu aizdevumu drīkst atmaksāt pirms termiņa un aizdevējam nav tiesību prasīt jebkāda veida soda vai papildus procentu maksu. Pirms maksājuma veikšanas sazinieties ar aizdevēju, lai tas var sagatavot jauno atmaksas grafiku.
  • Sadalot aizdevuma atmaksu vairākos nelielos maksājumos. Šis variants varētu būt noderīgs ātro kredītu un lombardu pakalpojumu saņēmējiem.
  • Veicot kredītu apvienošanu vai pārkreditāciju.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *