Efektīva finanšu plānošana

Naudas aizdošanaPlānojot savas finanses iespējams atrisināt vairākas finanšu problēmas izveidot uzkrājumu, kā arī celt savu labklājības līmeni, nodrošinot stabilu finanšu situāciju nākotnē.

Par to, ka ikmēneša budžeta plānošana ir labs un efektīvs savu personīgo finanšu vadības veids zina teju katrs, taču ar budžeta plānošanu un izdevumu apzināšanu nodarbojas vien retais, jo sabiedrībā valda stereotips par to, ka šī nodarbe rasa daudz laika un aprēķinu veikšana ir visai sarežģīts process, taču realitātē viss ir pavisam savādāk.

Mēs dzīvojam 21. gadsimtā, kas neapšaubāmi ir jauno tehnoloģiju laikmets, tieši tāpēc ikvienam ir iespēja izmantot dažādu lietotņu, aplikāciju un programmu sniegtās iespējas, lai atvieglotu savu ikdienas dzīvi. Vairākas no šādām lietotnēm jeb rīkiem, ko varam lejuplādēt savā viedtālrunī vai datorā ir plaši pieejamas, finanšu institūciju izstrādātas budžeta plānošanas programmas, kas ļauj apzināt izdevumus un saplānot savu budžetu, tam veltot mazāk, kā 5 minūtes ik dienu. Iepriekš minētās programmas pašas veic aprēķinus un ļauj pārskatīt ikmēneša izdevumus viesim saprotamā veidā.

Lai gan ikdienas ienākumu un izdevumu uzskaitīšana un vēlāk arī nākamā mēneša budžeta plānošana ir papildus pienākums, tā sniegtie rezultāti būs saskatāmi jau pavisam drīz un atvieglos Jūsu finanšu dzīvi nākotnē.

Daži padomi efektīvai finanšu plānošanai

  • Regulāri (katru dienu) piefiksējiet savus izdevumus un ienākumus, dalot tos vairākās izdevumu grupās, piemēram, izdevumi par pārtiku, našķiem, transportu, mājokli utt. Ja izmantosiet kādu no finanšu plānošanas rīkiem, tajā jau būs norādītas vairākas biežāk sastopamās izdevumu grupas. Sadalot izdevumus pa kategorijām, mēneša beigās redzēsiet par ko tērējat vairāk nekā gribētos un uz ko varat ietaupīt.
  • Samazinot izdevumus, meklējiet līdzvērtīgas, bet lētākas alternatīvas, jo nepatīkam taupīšana nebūs ilglaicīga, tāpēc neatņemiet sev kāroto ikdienas našķi vai ko citu, kas maksā naudu, bet sagādā prieku, atrodiet tam lētāku aizstājēju.
  • Plānojot nākamā mēneša finanses, atvēliet konkrētu naudas summu, ko atliksiet neparedzētiem izdevumiem jeb noguldīsiet krājkontā. Kaut pavisam nelielu naudas summu uzkrājumam atlieciet arī tad, ja veicat ikmēneša kredītmaksājumus.
  • Plānojot savas finanses ilgtermiņā (uz gadu vai diviem), apskatiet vai pastāv iespēja optimizēt Jūsu ikmēneša maksājumus ilgtermiņā, piemēram, pārfinansēt aizdevumu, tādējādi saņemot izdevīgākas procentu likmes un nosacījumus, iegūt izdevīgāku tarifu plānu mobilo sakaru vai interneta pakalpojumiem, ietaupot vairākus desmitus eiro gadā vai veicot energoefektivitātes uzlabojumus mājoklim, neaujot naudai izkūpēt gaisā.

Plānojot finanses, domājiet ne tikai par izdevumu optimizēšanu, bet arī papildus vai lielāku ienākumu gūšanu, tādējādi daudz ātrāk sasniedzot izvēlētos finanšu mērķus un augstāku labklājības līmeni.

Izdevumu optimizēšanas laikā iegūtos naudas līdzekļus varat ieguldīt papildus peļņas gūšanai – tādā veidā ļaujot naudai pelnīt naudu un iegūt sev papildus labumu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *